Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Жюстин Томс – разнообразен талант и вечен оптимист

БНР Новини
Жюстин Томс
Снимка: личен архив

В рубриката „Човекът“ на „Нашият ден“ ви запознаваме с Жюстин Томс - една жена-енциклопедист. Тя е уеб предприемач, блогър, писател, преподавател, еколог и вечен оптимист. Такъв оптимист, че дори издава книги на тази тема и преобръща теорията на Мърфи наопаки в четири тома. Същевременно е съпруга и майка на три деца, и винаги е изпълнена с весел заряд за живот, който предава и на близките си. Казва че е написала книгите „Законът на Мърфи наопаки“ именно за да разсее малко известния песимизъм, който е така характерен за балканските страни.
Опитът ѝ с децата ѝ дава възможност да напише книгите „Мисия мама“ и „Мисия татко“, където обяснява на читателите си как може да станеш родител почти на шега, и да приемеш отглеждането на децата си като забавление, а не като тежест.
Освен че се грижи да изкарва пари за семейството и че преподава в Нов Български университет, Жюстин е заета и с някои обществени каузи, към които подхожда с много старание, „защото ние не живеем съвсем сами на този свят и не сме последните негови обитатели“, както се изразява …
Нека никой не остава с впечатлението, че Жюстин е една вечно ухилена жена, претоварена със задачи. Случва ѝ се разбира се, и да е малко тъжна, и малко ядосана, но държи много и на почивката си, и на общите занимания с съпруга си… В свободното си време пише поезия, а е започнала и един роман, за който времето все не й стига да го завърши.
Някои нейни приятели я наричат „странната птица“, други почти не разбират откъде извира нейната енергия. Изглежда че на нея просто ѝ е интересно да живее.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Сърдечносъдовата смъртност у нас – почти три пъти по-висока от средната за ЕС

Високата сърдечно-съдова смъртност в България е предизвикателство, което изисква сериозни мерки за превенция и лечение. Доц. Васил Трайков, председател на дружеството на кардиолозите в България, подчерта пред БНР неотложността на проблема, като заяви, че в националната здравна стратегия са заложени конкретни мерки за борба с него . Това включва..

обновено на 25.04.24 в 06:48
Тодор Кантарджиев

Коклюш: Ваксинираните преди 10 години могат да се разкашлят, но няма да е тежко

Загрижеността сред обществото нараства с нарастващия брой случаи на коклюш, като служебният министър на здравеопазването, Галя Кондева, сподели, че регистрираните заболели са около 400. Това обаче е далеч от очаквания пик, заяви тя в интервю за БНТ. Министерството на здравеопазването очаква пикът да бъде достигнат до края на май. Ще обяви ли..

обновено на 24.04.24 в 11:26
Тихомир Безлов

Има ли скок в нивата на корупция, или е само усещане?

В студиото на "Нашият ден" гост беше Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията. В разговора, фокусиран върху неполитическите сфери на сложната политическа манипулация, Безлов коментира темата за актуалното състояние на корупцията у нас и усещането за нея.  "Политическата криза и появата на нови партии на сцената, както и дългият..

обновено на 24.04.24 в 10:23

Виртуални игри: Наистина ли са вредни?

В рубриката "Време за наука“ на предаването "Нашият ден" Никола Кереков подчерта някои неочаквани ползи от компютърните игри, като постави в центъра на вниманието си широкия спектър от аспекти, които обхваща тази индустрия. Подчертавайки, че гейминг индустрията е истински мастодонт, Кереков изтъква значителните печалби, които тя генерира...

обновено на 23.04.24 в 13:24

Стоян Ставру: Близостта до човека формира мнението за правата на даден вид животно

Нашият вид Homo sapiens има невероятно влияние върху биомасата на планетата. При това, докато човешката популация съставлява само 0,01% от общата биомаса на Земята, е впечатляващо как той е оказал толкова голямо влияние върху екосистемата. Според последните изследвания, водени от международни научни екипи, човешкият вид е причинил значително..

обновено на 23.04.24 в 12:27