Неделя, 13 август

Избрано от програмата

от 0.20 до 1.00 часа
Радиотеатър
„Лъжец“ от Айзък Азимов

от 1.00 до 1.30 часа
Избрани песни от „Златният кос“
Песни от „Златният кос“ на композитора Александър Бръзицов

от 1.30 до 3.00 часа
Хумор и сатира
„Бабавачница“ – хумористичен мюзикъл

от 3.00 до 5.00 часа
Еврокласик ноктюрно

Записи от международния музикален радиообмен

от 5.00 до 6.00 часа
Българска народна музика
Изпълнения на ансамбъл „Пирин“, Татяна Сърбинска, Николай Урумов, Севдалина Костадинова, Филип Симеонов, Николета Николова, Емил Тенев, Капански фолклорен ансамбъл, тамбурашки оркестър при СОУ „Любен Каравелов“ – Пловдив и други.

от 6.00 до 7.00 часа
Изгрев
Залесявания и изграждане на баражи в Държавно горско стопанство „Казанлък“. Документален разказ.

от 7.15 до 8.00 часа
Благовестие
Любовта – една от основните християнски добродетели.

от 8.00 до 8.30 часа
Радиотеатър за деца
„Ян Бибиян“ – драматизация по Елин Пелин, 1 част

от 8.30 до 9.00 часа
Детското.БНР
ХЛАПЕТА.БНР
• Най-невероятните животни на планетата – кихащата маймуна и ходещите риби.
•Тайната на димящите хълмове в Канада.
• На гости при Пипи във вила Вилекула.

от 10.00 до 11.00 часа
Повторения на гостите
• „Радиоавтограф“: Славена Илиева – преводач, преподавател, доброволец към неправителствени организации, международен наблюдател към мисиите на ЕС и… изследовател на човешката душа. За преживяванията й в Испания, доброволческите й мисии в Екваториална Гвинея, Уганда, Пакистан и за аржентинското танго.
• Ароматерапията – наука ли е или изкуство и в какви случаи лекува – разговор с ароматерапевта Горица Димитрова.
• „Моята история“: за село Кости - с обич.

от 11.00 до 12.00 часа
Музика до обед – От песен в песен
Изпълнения на Стоян Ганчев, Славка Секутова, Николай Гурбанов и други

от 12.20 до 13.00 часа
БНР представя
Избрани документални записи от концерти, състояли се в Първо студио на БНР през сезон 2016 – 2017 година

от 13.00 до 14.00 часа
Академия комика - „Еко – Ехо“
• Човек е нещастен от бедите, които се струпват на главата му, а също и от сполуките, на които се радват други.
• Той може да сключи примирие със съвестта си, но траен мир – никога.

от 14.00 до 16.00 часа
Музикален следобед – Неделен следобед
Целият следобед е под знака на гласовете. Гласове на различни инструменти, гласове от различни краища на света, гласове самотни и гласове хармонично съчетаващи се. Ще звучи гласът на Има Сумак, мъжки грузински хор, първия електронен инструмент теремвокс, ще "пее" Стравински и Равел.
И още: Концерт за арфа и флейта (Моцарт), за обой и цигулка (Бах), музика за 4 китари - свири ансамбълът Лос Ромерос, "кралете на испанската китара“, както ги наричат. Към което прибавяме и екзотичните гласове на Марко Бизли и Кристина Андуеза, влюбени в средиземноморската музика. А на финала: Бийтълз на 3 гласа.

от 16.00 до 17.00 часа
Радиотеатър в неделя
„Латерна“ от Андрей Платонов

от 17.00 до 18.00 часа
Изпята поезия
„Странници, скиталци, скитници“. Срещаме Ви с изпятата поезия в песни на Джон Ленън и Пол МакКартни, Блайнд Фейт, Константин Цеков, Стиви Уинуд, Пол Саймън, Орлин Горанов, Орнела Ванони, Христо Ковачев, Джон Фогърти, Васил Петров, Шер, Винисиус де Мораеш…
Добре дошли сте.

от 18.00 до 19.00 часа
Един мъж, един микрофон
Събеседник е пътешественикът Валентин Дрехарски

от 19.15 до 19.30 часа
Щуротека
Композиторът Александър Текелиев на 70 години – песни за деца

от 19.30 до 20.30 часа
Риалити роман
„Тайнственият ръкопис на даскал Тодор“
Разказвач - Бойко Беленски

от 20.30 до 22.00 часа
Голямата къща на смешните хора – Опак маркет
В магазина на редакция „Хумор и сатира“ вашите проблеми свършват там, където започват проблемите на другите.

от 22.00 до 24.00 часа
Музикалните вечери
Изкуството на Мстислав Ростропович.
Припомняме знаменити записи на виолончелиста и диригента Мстислав Ростропович: творби от Глазунов, Шуман, Чайковски, Прокофиев, Шостакович и Дворжак. Именитият музикант си партнира с Бостънския симфоничен оркестър под диригентството на Сейджи Озава, Националния оркестър на Франция, дирижиран от Ленард Бърнстейн, Държавния академичен симфоничен оркестър на СССР под диригентството на Генадий Рождественски, Кралския филхармоничен оркестър с диригент сър Малкълм Сарджънт, Лондонската филхармония с Карло Мария Джулини и Берлинската филхармония със солист и диригент Мстислав Ростропович. Записите са осъществени в периода 1957–1979 година.

ВИЖТЕ ОЩЕ

Неделя, 22 октомври

Избрано от програмата от 0.30 до 2.00 часа Избрано от програма „Христо Ботев“ – Хумор и сатира Кабаре „Фата Моргана“ от 2.00 до 2.30 часа Песни от „Златния кос“ Песни в изпълнение на Васил Попов от 2.30 до 3.00 часа Радиотеатър след полунощ „Каскандо“ от Самюел Бекет от 3.00 до 5.00 часа Еврокласик ноктюрно Записи от международния музикален..

публикувано на 21.10.17 в 08:25

Събота, 21 октомври

Избрано от програмата от 0.15 до 3.00 часа Музиката, която обичам Бардове • Дуетът „Периш & Топано“ и първия от двата им съвместни албума The Royal Falcon, 1987 г. • Ван Морисън и Magic Time, 2005 г. • На концерт с Пол Саймън – Paul Simon's Concert in the Park, 1991 г. от 3.00 до 5.00 часа Еврокласик ноктюрно Записи от международния музикален..

публикувано на 20.10.17 в 11:54

Петък, 20 октомври

Избрано от програмата от 0.30 до 1.00 часа „1001 защо – Ефир знание”: Радиоенциклопедия Етика и наука: Човек и природа – взаимна връзка от 1.00 до 2.00 часа Музиката, която обичам Песенен цикъл „Песни по Шуон“ от сър Джон Тавънър в изпълнение на Цветана Бандаловска (сопран), Захари Мечков (пиано), камерен ансамбъл – запис от Варненско лято на 21..

публикувано на 19.10.17 в 08:15

Четвъртък, 19 октомври

Избрано от програмата от 0.30 до 1.00 часа „1001 защо – Ефир знание”: Радиоенциклопедия Философски диалози: Основни проблеми на философията в съвременността от 1.00 до 2.00 часа Музиката, която обичам Концертният албум Bona Makes You Sweat на камерунския басист, композитор и певец Ричард Бона. от 2.00 до 3.00 часа Запазена марка „Радиотеатър“..

публикувано на 18.10.17 в 08:25

Сряда, 18 октомври

Избрано от програмата от 0.30 до 1.00 часа „1001 защо – Ефир знание”: Радиоенциклопедия Култура на гласуването: Институции на гласуването от 1.00 до 2.00 часа Музиката, която обичам – Изпята поезия Играещият човек – 1 част Песни, създадени от: АББА, Кийт Ричардс, Линда Ронстад, Шерил Кроу, Доналд Фейгън, Спринт, Дейвид Клейтън – Томас, Богомил..

публикувано на 17.10.17 в 13:05