Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Как се измерва щастието?

БНР Новини
Майк Викинг и Невена Праматарова след представянето на книгата „Малък наръчник по люка“ в София
„Не само обществото става по-щастливо, когато сме загрижени един за друг. Ние самите се чувстваме по-добре“ пише Майк Викинг в „Малък наръчник по люка“.
Датският писател и изпълнителен директор на Института за изследване на щастието в Копенхаген отговаря на въпроса „Как се измерва щастието?“ по време на многобройните си пътувания в различни държави. Водещият експерт по въпросите на щастието е автор на две книги, които се радват на огромен успех по цял свят и в България. Това са „Малък наръчник по хюга“ и „Малък наръчник по люка“. Двете издания имат милиони продажби и печелят читателите с ценните съвети и идеи как да намерим повече хармония и смисъл във всекидневието си.
Майк Викинг представи новата си книга – „Малък наръчник по люка“ в София и Пловдив и се срещна с многобройните си почитатели в нашата страна.
„Работата ми като изпълнителен директор на Института за изследване на щастието се състои в това да измервам, да формулирам и да създавам щастие. Пътувам до множество места по цял свят, за да изследвам качеството на живот и глобалните тенденции на жизнената удовлетвореност на хората, както и тяхното разбиране за щастие и благополучие“, казва Викинг.
Как се измерва щастието и кои държави се възползват от услугите на датския институт? Това ще разберете от звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Весела Ножарова: Българският артпазар все още не е регулиран

В сянката на пандемията един лозунг започна да се издига сред хората – "Купувайте изкуство от живи художници, на класиците пари не им трябват". Тази фраза, която бързо придоби популярност, отразява желанието на обществото да подкрепи съвременните творци, да им осигури възможност за развитие и признание. Но как да разпознаем съвременен талант, който..

обновено на 25.04.24 в 12:50

Резервно око: един различен поглед към реалността

Художникът Радослав Мъглов представя новите си творби в изложбата "Резервно око" в столичната галерия "Аросита". Кураторът Викенти Комитски споделя за експозицията: "В тази изложба на Радослав Мъглов, под формата на серия от непоказвани рисунки, се ангажира с една история за деконструкция на образа като такъв. Рисунките, с четка и..

публикувано на 25.04.24 в 07:53
Радостин Радев

Като на филм: пътят от България до Англия на актьора и продуцент Радостин Радев

Вместо да стане полицай, какъвто си е представял, че иска да бъде, той избира да е от хората, които могат да изиграят всеки, дори човекa на реда. От школата в Симеоново до самолета, който каца в Лондон, Радостин Радев извървява пътя на самоосъзнаването и вечното усъвършенстване в преследване на влечението – актьорското майсторство. Британската..

публикувано на 24.04.24 в 16:46
Кадър от снимачния процес

Музикален клип говори за любовта на човек към родината

Предстои премиерата на музикалния клип "Оставам" на певицата Вили Русева. Сюжетът на клипа представя една история за силната и непреходна любов между човек и родина. Идеята се ражда от режисьора Борислав Костов, който от години работи по сценарий за филм за българската история – "Коси в прахта".  Самият късометражен музикален филм е продуциран от..

публикувано на 24.04.24 в 16:04

Привидният парадокс на непреходната култура

От какво зависи непреходното в културата на прехода – обобщения на културолога и филолог проф. Александър Кьосев по повод заключителната му лекция в рамките на проекта "Култура на прехода", която ще се състои днес (24 април) от 18:30 ч. в Театралната зала на Софийския университет. Проф. Александър Кьосев, директор на Културния център на..

публикувано на 24.04.24 в 11:36