Неделя, 16 юни

Избрано от програмата

от 0.30 до 1.30 часа
Радиотеатър след полунощ
„И най-мъдрия си е малко прост“ от Александър Островски

от 1.30 до 3.00 часа
Кабаре „Фата моргана“

от 3.00 до 5.00 часа
Еврокласик ноктюрно
Записи от международния музикален радиообмен

от 5.00 до 6.00 часа
Българска народна музика
Изпълнения на Ангел Добрев, Галя Петрова, Валери Димчев, Снежана Борисова, Николай Урумов, Кунка Желязкова, оркестър „Хоро“, Сорина Богомилова, Кирил Костов и други.

от 6.00 до 7.00 часа
Изгрев
• Род розопроизводители – Христо Стоянов и неговите предци от община Казанлък. Документален разказ.
• Селскостопански вести.

от 7.15 до 8.00 часа
Благовестие
Същността на Църквата.
На рождения ден на Църквата ще се спрем на нейната същност, която някои припознават като пазителка на българщината, други като магазин за продажба на духовни услуги… А основната ѝ цел всъщност е спасението на вярващите, но как?

от 8.00 до 9.00 часа
Концерт

от 9.00 до 11.00 часа
Национален детски литературен конкурс „Искри“ 2019
Премиера на наградените творби в 36-ия Национален детски литературен конкурс „Искри“ 2019, директно от литературния клуб „Перото“ – НДК. С участието на актьора Веселин Мезеклиев и пианиста Мартин Марков.
Предаването може да бъде гледано в стрийма на интернет-платформата БИНАР.

от 11.00 до 12.00 часа
Музика до обед – От песен в песен
• От песен в песен – отбелязваме 50-тия юбилеен шопски празник в гр. Елин Пелин с гости – шопската певица Илиана Найденова и Петрана Реджова – дългогодишен председател на читалището в града.
• Секретарката на НЧ „Бъдеще 1894“ в община Априлци Велиана Ангелова ще ни запознае с „Балкански събор", който ще се проведе на 22 юни в кв. Острец.

от 12.20 до 13.00 часа
БНР представя
Биг Бендът на БНР и неговите солисти – певци. Изпълнения на Хилда Казасян, Петя Станчева, Петър Салчев, Лилия Илиева, Васил Петров и др.

от 13.00 до 14.00 часа
Академия комика
Звезди посред бял ден

от 14.00 до 16.00 часа
Музикален следобед – Неделен следобед
Срещи, гласове, съдби (с проф. Павел Герджиков)
Юлия Винер-Ченишева

от 16.00 до 17.00 часа
Радиотеатър в неделя
„Сивият човек“ от Джил Адамс

от 17.00 до 18.00 часа
Изпята поезия
Числа – втора част
Песенни текстове от: Греъм Неш, Сигрид, Стефан Банков, Богомил Гудев, Живка Шопова, Бил Уидърс, Ралф МакДоналд
Изпълнения на: Кросби, Стилс & Неш, Стефани Джерманотта (Лейди Гага), Нийл Янг, Джеймс Инграм, Куинси Джонс, Мария Нейкова, Фил Колинс, Нене Чери, Юсундур, „Щурците“

от 18.00 до 19.00 часа
Покана за пътуване
• ПР-ът Атанас Лазаров за Световното туристическо изложение в Куба, Кайо бланко и Варадеро
• Магдалена Гигова за „Облачната врата“ на Чикаго и Милениум парк
• Светослав Марков и Теодор Борисов за следите от цар Фердинанд в словашкия град Антун
• Ани Маринова за Музея на обувката в Злин, където има екземпляри на 450 години.

от 19.15 до 19.30 часа
Концерт

от 19.30 до 20.30 часа
Риалити роман
Роман № 34 „Нестинарски танц" – глава девета: „Бягайте“. Разказвач Снежана Ташева – преподавател по физика, английски език и преводач на свободна практика, пише фантастика и фентъзи, автор е на книгата „Групата от Ада", участник в „Ръкописът" по БНТ

от 20.30 до 22.00 часа
Голямата къща на смешните хора
Салон за класифицирана словесност
Днес ще се докоснем до един безспорно популярен човек, който ни покорява с разностранния си талант – Уди Алън. Ще усетим своеобразието на неговото литературно творчество, на яркия му авторски натюрел. Абсурдните ситуации в разказите му, иронията, сарказмът въздействат убедително и въвличат във вихъра от лица и събития.

от 22.00 до 24.00 часа
Музикални вечери
Спомен за Николай Евров

ВИЖТЕ ОЩЕ

Събота, 20 юли

Избрано от програмата от 0.15 до 3.00 часа Музиката, която обичам • Инди фолк рок с Майкъл Разенбърг по-известен като Passenger и албума му от 2012г. „All The Little Lights“ • „Do You Like Rock Music?“ 2008г. – един от най-продаваните албуми на инди пост-рок бандата „Бритиш Сий Пауър“. • На концерт със Стинг – „...All This Time“ – 2001 г. от 3.00..

публикувано на 19.07.19 в 11:53

Петък, 19 юли

Избрано от програмата от 0.30 до 1.00 часа „1001 защо – Ефир знание”: Радиоенциклопедия Сватби и разводи по света Сватби, разводи и религии от 1.00 до 2.00 часа Музиката, която обичам Запис от галаконцерта на лауреатите на третия конкурс „Гена Димитрова" в Плевен. от 2.00 до 3.00 часа Покана за пътуване • Неда Василева за Манчестър като..

публикувано на 18.07.19 в 08:20

Четвъртък, 18 юли

Избрано от програмата от 0.30 до 1.00 часа „1001 защо – Ефир знание”: Радиоенциклопедия Тайнствените обиталища Загадъчният Перперикон от 1.00 до 2.00 часа Музиката, която обичам Първата част от  концертния албум „Live Art” на банджиста Бела Флек и групата му Флектоунс. от 2.00 до 3.00 часа А сега накъде • Градът разказва истории: Истории и..

публикувано на 17.07.19 в 08:20

Сряда, 17 юли

Избрано от програмата от 0.30 до 1.00 часа „1001 защо – Ефир знание”: Радиоенциклопедия Живот във високото Мургаш и животът над облаците от 1.00 до 2.00 часа Музиката, която обичам Песенна лирика и текстове от: Живка Шопова, Стефан Банков, Богомил Гудев, Бил Уидърс, Пол Макартни; Изпълнения на: Мария Нейкова, Фил Колинс, Лейди Гага, Сигрид..

публикувано на 16.07.19 в 13:12

Вторник, 16 юли

Избрано от програмата от 0.30 до 1.00 часа „1001 защо – Ефир знание”: Радиоенциклопедия Нова България във военната история на Европа Националната перспектива и Първата световна война от 1.00 до 2.00 часа Музиката, която обичам Томаш Лиска – втора част (Записът е от концерт в Jazz Dock Club, Прага.) от 2.00 до 3.00 часа Изгрев Животновъд и..

публикувано на 15.07.19 в 08:00