вторник 9 декември 2025 21:00
вторник, 9 декември 2025, 21:00
СНИМКА: Пламен Христов
Размер на шрифта
В Луковит членове и симпатизанти на "ДПС-Ново начало" от Ловешка област се събраха на мирен протестен митинг в подкрепа на правителството и лидера на партията Делян Пеевски.
Те издигнаха плакати "С вас сме г-н Пеевски", "Уважавайте, не разделяйте", "Искаме сигурност и стабилност" и др.
Участници в демонстрацията заявиха:
"Днес сме на този мирен протест, за да отстоим правата си и в подкрепа на "ДПС-Ново начало" и господин Делян Пеевски";
"Защото има хубави идеи казва неща, които трябва и трябва да се сбъднат. Те - мафия, мафия. Каква е тая мафия!?";
"Искаме единство, равнопоставеност, както всички в България"; "Разделение не трябва да има в обществото";
"Ние излизаме в негова подкрепа, защото всички партии обиждат, въпреки че е реално ние не сме в управлението, ние сме само подкрепяща партия, а негативът го отнасяме ние";
"От коалицията правят всичко възможно за хората, променят социалната политика, така че хората да бъдем доволни. Няма как да станат нещата с магическа пръчка, но все пак се допитват, чуват гласа на народа".
"Тук сме да подкрепим най-добрата партия - ДПС, и най-вече държим на тоя лозунг: "Уважаваме и не разделяме". Да се знае, че тая партия подкрепя абсолютно всички, независимо от какъв етнос са, те са за България и за развитието на държавата към по-добро", заявиха демонстранти пред БНР.
СНИМКА: Пламен Христов
СНИМКА: Латинка Светозарова
И в Плевен се проведе митинг в подкрепа на правителството под надслов "Не, на омразата“.
Митингът беше заявен в Общината от областния съвет на "ДПС-Ново начало" и организиран пред Драматично-куклен театър "Иван Радоев", като по време съвпадна с премиерата на "Бай Ганьо".
На сцената пред театъра един от организаторите - Васил Петков, общински съветник, каза:
"Мирен митинг, не е протест, чисто партиен, Движение за права и свободи. Част от организаторите сме ние, но има и доста граждани, които са дошли по своя воля. Искаме нормална държава. Те сами дойдоха, може на места някои да са се организирали, както от моето село, аз съм от село Буковлък".
Защо е този лозунг: "Не, на омразата"?
"Имаше хора на последните митинги, даже от политическите формации, казват "у-у" за този, "не" на този, този е такъв, онзи е такъв. Не, всички сме равни, всички сме българи, всички да живеем в една нормална държава".
"Да, аз съм водещ на мероприятието, Екремов. Това не е протест, ние изразяваме нашето свободно мнение. Организацията дали е на ДПС? Не, също участват и хора от Българската социалистическа партия, като общински кмет от БСП, председател на общински съвет".
Бяха издигнати плакатите: "България е една. Не ни разделяйте" и "Пътят на България е Европейският съюз и НАТО".
По публикацията работи: Мария Йорданова