Баскетболистите на "Берое" с хубава победа във Варна

"Берое" се реваншира за изненадващата си загуба във Варна по-рано през сезона, като се наложи убедително със 105:88 над "Черно море Тича" в мач от предпоследния кръг на редовния сезон в Националната баскетболна лига.

Мачът започна равностойно с лек превес на домакините, които спечелиха първата част с 27:25. Беройци извоюваха победата във втората четвърт, когато вкараха цели 18 точки повече от противника. Второто полувреме бе равностойно, в един момент варненци се доближиха само на 6 точки, но класата на старозагорския тим си каза думата.

Основен принос за успеха имаха Ники Стоянов, който се отличи с 22 точки, 8 борби и 3 асистенции, Конър Франкамп с 18 точки, 3 борби и 6 асистенции, Тре Когинс записа 15 точки, 7 борби и 4 асистенции, а отличникът от пейката бе Станислав Ваклинов с дабъл-дабъл от 20 точки и 10 борби.

В последния кръг "Берое" е домакин на "Балкан" следващата сряда, 24 април, от 19 часа