"Лудогорец" дръпна на ЦСКА-София

"Лудогорец" направи важна крачка към осма поредна титла, като победи у дома "Ботев" (Пловдив) с 3:0 в двубой от 30-ия кръг на Първа лига. В 37-ата минута разградчани поведоха в резултата с гол от дузпа на Драгош Григоре. 11-метровият наказателен удар беше отсъден за нарушение на Даниел Кайзер срещу Марселиньо в наказателното поле. В самия край на полувремето влезлият като резерва Якуб Шверчок се справи с двама играчи на гостуващия тим и прати топката в мрежата. Отново полякът, появил се в игра на мястото на получилия контузия Клаудиу Кешеру, оформи крайния резултат. В 89-ата минута нападателят получи добър извеждащ пас от Марселиньо и без особени трудности вкара второто си попадение в двубоя. По-рано днес вторият ЦСКА-София и третият "Левски" завършиха 0:0 и така "Лудогорец" увеличи преднината си на върха в класирането. Тимът на Стойчо Стоев е със 70 точки - с 5 повече от "армейците" и с 11 пред "сините".