„Берое“ победи „Балкан“

В последен мач от редовния сезон на НБЛ „Берое“ прие „Балкан“ и победи с 92:84. Възпитаниците на Любомир Минчев направиха обрат след почивката. Първата четвърт на мача бе за гостите, които след 10 минути игра водеха с 23:13. Въпреки, че отборът на „Берое“ намали разликата през втората четвърт, той не успя да стигне до обрат и двата състава се оттеглиха на почивката при резултат 41:44 и 3 точки преднина за „Балкан“. През третата четвърт домакините направиха обрат в мача и успяха да поведат. След още 10 минути игра на таблото бе изписано 66:65. В последната четвърт домакините увеличиха преднината си и триумфираха с крайното 92:84. Най-резултатен за победителите бе Пол Милър. Той отбеляза 18 точки. Терънс Дженингс добави 16. За „Балкан“ Микейл Хопкинс реализира 20 точки, а Димитър Димитров добави 14. Следващият мач за отбора на „Берое“ ще бъде от плейофите. На 27 април, събота, от 18 часа, „Берое“ ще бъде домакин на „Ямбол“. В серията се играе до две победи от максимум три срещи. Вторият сблъсък между двата отбора ще бъде на 29 април в Ямбол. Ако се стигне до трети мач, той ще бъде в Стара Загора на 2 май.