Пет медала за лекоатлетите на „Берое“

Три златни, един сребърен и един бронзов медал спечелиха лекоатлетите на старозагорския клуб „Берое“ при участието сив 19-тото издание на турнира „Самарско знаме“. В скока на височина при жените Елеонора Драгиева постигна 179 см. и с този резултат тя покри норматив за европейско първенство до 23 години. Трета в тази дисциплина стана Анелия Асенова, също от клуб „Берое“. В бягането на 3000 метра жени Девора Аврамова стана втора. Очаквано в хвърлянето на копие Марк Славов бе без конкуренция и с 69.49 метра грабна златото. Друг състезател на „Берое“, Денис Димитров, отново бе най-бърз на 100 метра с 10.2 секунди. Общо 250 лекоатлети участваха в това издание на турнира. Живко Господинов спечели златото в хвърлянето на чук. Диян Гемижев на хвърляне на диск спечели първото място с 54.4 метра. Алекс Василев победи на 400 метра при мъжете, а при жените първа в тази дистанция стана Бери Васили от Гърция. На 200 метра бягане при мъжете първи финишира Светлин Иванов, а при жените Ина Ефтимова. Маринела Нинева триумфира в бягането на 3000 метра жени. Иво Балабанов спечели първото място на 1500 метра при мъжете. В скока на височина при мъжете победител с 2.23 метра стана Андрей Скабейка от Беларус. В дисциплината дълъг скок за жени битката бе много оспорвана. Първа стана Анжела Мурешано от Румъния, с 6.45 метра, втора бе Габриела Петрова с 6.42, а трета Александра Начева с 6.27 метра.