Нова победа на „Берое Стара Загора“

Баскетболният „Берое Стара Загора“ гостува на „Цървена звезда“ в Белград и спечели със 74:63 точки. Срещата бе от Адриатическата лига и за възпитаничките на Таня Гатева и носителки на купата това е трети успех от три мача в тазгодишното издание на надпреварата. Старозагорки започнаха силно мача и поведоха. В края на частта домакините успяха да направят обрат и спечелиха частта с 22:18. Силна серия на „Берое Стара Загора“ след средата на втората четвърт позволи на гостуващия тим да поведе и на полувремето да има аванс от 10 точки при резултат 45:35. След почивката „Берое Стара Загора“ не допусна обрат и поддържаше удобна преднина. До края домакините от „Цървена звезда“ не успяха да се върнат в мача и така се стигна до заслужената победа за „Берое Стара Загора“ със 74:63. Теодора Динева бе най-резултатна за победителките и отбеляза 21 точки. Радослава Бъчварова добави 14. За „Цървена звезда“ Милица Бойович реализира 15 точки, а Ивана Катанич 11. В следващия кръг от турнира старозагорският отбор ще бъде домакин на „Трешневка 2009“. Този двубой е планиран за 23 октомври.