Добрата стара Славия реанимира Марек

Късна драма донесе повече от важни три точки за Марек в битката му за оцеляване в А група. Дупничани надделяха с 1:0 над Славия на своя стадион "Бончук", а победното попадение падна в 92-та минута.

Тогава Рангел Абушев с мощен шут препарира Марио Кирев и доближи тима си само на три точки от спасителната зона. Последният над чертата засега е родният му тим Локомотив Пловдив.

Така дупничани събраха 17 точки и са само на три от спасителния бряг. Славистите си остават девети с 26 точки и не изглеждат заплашени от изпадане.

"Канарчетата" почти перфектни в полуфиналите за Купата на БФС

Ботев (Пловдив) допусна минимална загуба с 0:1 от Черно море в първи мач от полуфиналите за Купата при набор 2001. Двубоят се игра на стадион „Корабостроител“ във Варна. Двата тима направиха равностоен сблъсък, а единственото попадение падна малко преди края.Отбеляза го с добавка Велислав Василев. В другата среща Сокол (Марково) завърши 1:1 с Лудогорец..

публикувано на 26.03.19 в 16:36

Ферарио Спасов официално оглави ДЮШ на Ботев (Пловдив)

Ферарио Спасов е новият директор на детско-юношеската академия на Ботев (Пловдив). 57-годишният специалист заменя на поста досегашния шеф на школата Иван Цветанов, който ръководеше работата с подрастващите през последната година и половина. Ферарио Спасов вече започна работа на новата си позиция, като по този начин сложи начало на втория си период в..

публикувано на 26.03.19 в 14:03

БК "Легион" с 5 медала от ДП по муай тай и кикбокс

Пловдивският боен клуб "Легион" се представи изключително достойно и завоюва общо 5 медала - 1 златен, 3 сребърни и 1 бронзов на Държавното първенство по муай тай и кикбокс, което се проведе в зала "Арена Шумен". По този начин пловдивските бойци се наредиха 6-ти в отборното класиране от 33 клуба от цяла България. Теодора Тодорова стана републикански..

публикувано на 26.03.19 в 10:10

България с 1:1 като гост на Косово, Неделев с асистенция

Българският национален отбор по футбол завърши 1:1 като гост на Косово във втория си мач от европейските квалификации. В 39-ата минута Васил Божиков даде аванс на българите след отлично центриране на Тодор Неделев от корнер. В 60-ата Зенели изравни след грешка на Бодуров и точен далечен удар. Преди това домакините удариха и греда. В другия мач от нашата..

публикувано на 26.03.19 в 06:58

Марица на пети пореден финал в НВЛ, очаква Левски или Берое

Женският волейболен шампион на България Марица (Пловдив) спечели и втория полуфинален плейоф в Националната волейболна лига. Пред близо 250 зрители в зала "Младост" в Димиторвград, маричанки победиха Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:19, 25:19, 25:18) след едва 66 минути игра. С този успех "жълто-сините" спечелиха полуфиналната серия и се класираха на..

публикувано на 25.03.19 в 21:37