"Франс футбол" направи интервю с Ясин Ел Харуби

Авторитетното френско издание „Франс футбол“ публикува от челната си страница интервю с вратаря на Локомотив (Пловдив) Ясин Ел Харуби. В момента той е част от националния отбор на Макоро и ще участва в турнира за Купата на Африка.

Този турнир дава възможност за изява на футболисти, които обикновено са извън светлините на прожекторите, но именно там могат да блеснат. Един от тях е Ел Харуби. През тази есен вратарят игра в 12 мача в Първа лига и се представи на висота, пише в увода си „Франс футбол“.

"В клубния ми отбор Локомотив (Пловдив) нещата вървят също много добре. Близо сме до челната тройка, целта е да финишираме трети и да играем в Европа. С отличното представяне на Лудогорец сега на мачове в България идват доста представители на западни клубове, които търсят нови попълнения. Вече има и интерес към мен. С огромно любопитство разбрах, че са мен е питал Клаудио Тафарел, докато работеше в Галатасарай. Каза ми го един мой приятел. Това е голям комплимент за мен.

Нормално е да се интересуват – аз съм на 26, национал съм на страната си, наближава и краят на договора ми с Локомотив", споделя още Ел Харуби.

Левски е на финал за Купата на България

Левски и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в мач реванш за Купата на България. В първия мач "сините" победиха с 2:0 и с общ резултат 4:2 се класираха на финала, където ще играят срещу Славия на 9-и май. Головете за Левски отбелязаха Жорди Гомес още в шестата минута и Серджиу Буш в 65-ата. Между двата гола Хеан Бланко изравни в 57-ата, а Роланд Алберг в..

публикувано на 26.04.18 в 10:14

Ботев поиска преиграване на мачa със Славия

След проведено заседание на Съвета на директорите ПФК „Ботев” взе принципно решение да не позволи потулване на грубо погазения феърплей, на който цяла футболна България стана свидетел около полуфиналните срещи на отбора в турнира за Купата на България. Ръководството на най-стария футболен клуб в страната е категорично в искането си за осветляване на..

публикувано на 25.04.18 в 18:15

"Ботев" иска съдийски оставки и наказания за мача със "Славия"

Ботев (Пд) поиска оставката на Йордан Сталев и извaждането на Станислав Ставров от съдийството. Това се казва в специална декларация, публикувана на официалният сайт на "жълто-черния" клуб, която гласи: "Ръководството на ПФК Ботев (Пд) изразява своето дълбоко разочарование и отвращение от начина, по който бе опорочен полуфиналният сблъсък в турнира за..

публикувано на 25.04.18 в 10:02

"Славия" на финала за КБ! Съдията се подигра с "Ботев"!

Славия победи Ботев (Пловдив) в среща-реванш от полуфиналите за Купата на България. След първия мач "канарчетата" водеха с 2:1, но днес столичани заличиха пасива си с успех с 1:0 и се класираха за финала в надпреварата. В герой за тима си се превърна Ивайло Димитров, вкарал дузпа в 66-ата минута на двубоя. Нарушението в наказателното поле беше срещу..

обновено на 25.04.18 в 06:08

Академик завърши блестящо редовния сезон

Академик Бултекс 99 изигра много силен мач, победи Берое с 82:70 /28:13, 16:18, 27:26, 11:13/ и завърши на второ място в редовния сезон. Така на четвъртфинала пловдивският тим ще играе с Ямбол, като първата среща е в събота в Пловдив. Отборът на Асен Николов взе аванс от 15 точки след първата четвърт и не позволи тя да падне под 10 точки. Митко Димитров..

публикувано на 24.04.18 в 21:30

Седем от Пловдив на Европейското по таекуон-до ITF

Седем състезатели на пловдивския клуб АСТК "Тракия"  ще представят страната ни на Европейското първенство по таекуон-до ITF, което ще се проведе в Талин от 24-ти до 29 април 2018 година. Тази сутрин за столицата на Естония замина българската делегация от 84 човека  от всички възрастови групи - деца, юноши, мъже и жени. С тях пътува и..

публикувано на 24.04.18 в 14:07