Академик излъга Черно море с кош със сирената

Трета поредна драматична победа над Черно море Тича записа Академик Бултекс 99. Пловдивчани спечелиха гостуването си с 80-77 след тройка в края, след като бяха били същия съперник два пъти с по една точки при предишните им сблъсъци.

Сега Академик изоставаше във втората и третата части, но в края играта бе кош за кош и гостите измъкнаха успеха в драма. С него те стават с баланс 13-6 и продължават битката за второто място с Берое, докато „моряците“ вече са с 5-15.

Следващата седмица Академик ще гостува на Левски 2014, докато Черно море ще играе с Балкан в Ботевград.

print Отпечатай

Днес Пиронкова започва участието си на Ролан Гарос

Дойде време и Цветана Пиронкова да започне участието си на тазгодишния Ролан Гарос. Първата ни ракета играе срещу Мона Бартел, а двубоят е първи на Корт №4, където програмата започва от 12:00 ч. българско време. Германката, която е шампионка от Прага, пристига в Париж в добра форма, а и не е сред най-удобните съпернички за Цвети, защото води с 2-0 в..

публикувано на 30.05.17 в 10:07

Джуджето поема Локомотив Пловдив ?

Христо Янев ще поеме Локомотив Пловдив от следващия сезон, твърди Gong.bg. Договорът на Янев с Нефтохимик изтича в края на сезона и специалистът няма да има проблеми да поеме Локомотив Пловдив. Янев не е доволен от случващото се в бургаския отбор през последните месеци и на няколко пъти бе на път да напусне треньорския пост преждевременно. В крайна..

публикувано на 30.05.17 в 10:02

Матс Виландер хвали Григор Димитров

"Мисля, че Григор Димитров ще бъде близо до победа на Ролан Гарос. Да, тук са Рафа Надал, Новак Джокович и Анди Мъри, но бих поставил веднага след тях Григор и Доминик Тийм", коментира Матс Виландер в рубриката си "Гейм, Сет и Матс" по Евроспорт. "Тенисът има нужда Григор Димитров да спечели турнир от Големия шлем, защото е удоволствие да го наблюдаваш..

публикувано на 29.05.17 в 17:33

УЕФА не допусна ЦСКА-София до евротурнирите

УЕФА очаквано извади ЦСКА-София от европейските клубни турнири до лятото на 2019 година. Причината е, че УЕФА приема ПФК ЦСКА-София като нов клуб, след като на 30 юни 2016 година с решение на Лицензионната комисия на БФС ПФК ЦСКА-София ЕАД прие името и взе лиценза на ПФК Литекс-Ловеч АД. Според правилата на УЕФА, обаче, всеки нов клуб няма право да..

публикувано на 29.05.17 в 16:19

Локо загуби с 3:4 от Дунав, край на мечтите за Европа

Локомотив (Пловдив) допусна поражение като домакин от Дунав (Русе) с 3:4. В головият трилър с голове за "черно-белите" се отчетоха Мартин Камбуров и два пъти Дино Мартинович. След срещата стана ясно, че играчите са взели пари за последно през януари. Разкритието направи защитникът Павел Виданов. След загубата в последния си домакински мач за сезона,..

публикувано на 29.05.17 в 08:12

Радио Пловдив предава пряко мача Локомотив (Пд) - Дунав (Русе)

Радио Пловдив ще предава пряко мача Локомотив (Пловдив) - Дунав (Русе) тази вечер от 21:00 часа. Това е последното домакинство на 4черно-белите" за сезона, а цената на победата е четвъртото място в класирането. То евентуално ще даде право на участие в турнира Лига Европа. За първи път сред 18-те на Войн Войнов попадна вратарят на старшата възраст..

публикувано на 28.05.17 в 11:44

В "Мрежите" - онлайн екстремизъм и емотикони

В "Мрежите" тази неделя: След атентата в Манчестър – световните лидери отново призовани да се борят с онлайн екстремизма и как смартфон спаси човешки живот.  Още: емотиконите променят правораздаването и какво означава да напишеш любовен имейл на дърво.  Радио Пловдив. Неделя. След новините в 10.00 часа.

публикувано на 28.05.17 в 09:10