Академик излъга Черно море с кош със сирената

Трета поредна драматична победа над Черно море Тича записа Академик Бултекс 99. Пловдивчани спечелиха гостуването си с 80-77 след тройка в края, след като бяха били същия съперник два пъти с по една точки при предишните им сблъсъци.

Сега Академик изоставаше във втората и третата части, но в края играта бе кош за кош и гостите измъкнаха успеха в драма. С него те стават с баланс 13-6 и продължават битката за второто място с Берое, докато „моряците“ вече са с 5-15.

Следващата седмица Академик ще гостува на Левски 2014, докато Черно море ще играе с Балкан в Ботевград.

Димитров и Джумхур на централния корт днес по обяд

Във вторник Григор Димитров ще открие участието си на сингъл в The Queen’s Club, като негов съперник ще бъде Дамир Джумхур. Първата ни ракета ще излезе на централния корт в първия двубой за деня, който е с начален час 14:00 българско време. И след него няма да е скучно. Ще последва откриващата среща за Новак Джокович, а веднага след нея ще видим..

публикувано на 19.06.18 в 10:00

17-годишен бразилец пристигна в Локомотив

Уирис Бразилиеро де Оливейра е новият бразилец, който ще започне проби в Локомотив (Пловдив). Вчера той пристигна в Пловдив и бе настанен в близък до Лаута хотел. Уирис е на 17 г., а навръх националния празник на САЩ ще навърши пълнолетие. Той идва от академията Кампо Гранде, чийто собственик е бившият бразилски национал и участник на Мондиал 78..

публикувано на 18.06.18 в 18:01

Спирачките по пътя към щастието

„Единственият човек, който може да разруши щастието ви в дългосрочен план, сте вие.“ Предизвикай себе си и не се оставяй на обстоятелствата, съветва Петя Георгиева.  Всичко случващо се около нас не идва, за да ни пречи. Начинът, по който реагираме на него е нещото, което ни спира. Всички искаме да сме щастливи и търсим срещите с..

публикувано на 18.06.18 в 16:30

Волейболистите подчиниха олимпийския шампион Бразилия

Националният отбор на България по волейбол при мъжете победи олимпийския шампион от Рио 2016 година Бразилия с 3:2 гейма в мач от Лигата на нациите, който се игра във Варна. Волейболистите “Селесао” допуснаха безпрецедентна трета поредна загуба на турнира във Варна и общо четвърта от началото на турнира. Това пък е втори пореден успех и общо пети за..

публикувано на 18.06.18 в 10:02

Победи за Дания и Хърватия на Мондиал 2018

Хърватия победи Нигерия с 2:0 в мач от група „D“ на Световното първенство в Русия. На стадион „Калининград“ халфът на английския Сток Сити – Етебо си отбеляза автогол, а Лука Модрич удвои от дузпа и направи хърватите еднолични лидери в групата. По-рано вчера в същата група Исландия поднесе изненадата, като завърши наравно – 1:1 с Аржентина. В група „С“..

публикувано на 17.06.18 в 09:44
Вратарят Халдорсон отразява удара на Меси от бялата точка

Аржентина направи 1:1 с Исландия, Меси пропиля дузпа

Аржентина не успя да победи Исландия в първия мач от Група „D“ на 21-ото Световно първенство в Русия. На стадион „Спартак“ в Москва мачът завърши наравно 1:1. ерхио Агуеро откри резултата в полза на Аржентина в 19-ата минута, но Алфред Финбогасон изравни в 23-ата. В 64-ата минута съдията Шимон Марчиняк отсъди дузпа в полза на Аржентина, но вратарят на..

публикувано на 16.06.18 в 18:28
Гризман бележи първия гол в мача

Франция стартира с трудна победа 2:1 над Австралия

Франция победи Австралия с 2:1 в мач от Група „С“ Световното първенство по футбол в Русия. На стадион „Казан Арена“ резултатът откриха французите, след точно изпълнена дузпа от Антоан Гризман в 58-ата минута. Наказателният удар бе присъден след видео повторение. Четири минути по-късно капитанът на австралийците Миле Йединак възстанови равенството, също от..

публикувано на 16.06.18 в 17:43