Представиха официално Войн Войнов на "Лаута"

Войн Войнов
Снимка: plovdiv24.bg

Войн Войнов бе официално представен на пресконференция на стадион „Локомотив". На представянето бяха собственикът Христо Крушарски, почетният президент Христо Бонев и спортният директор Чавдар Цветков.

"Онзи ден бях поканен от Крушарски в неговия офис. Там ми бе предложено да ръководя отбора до края на сезона. За мен това е чест, защото аз вече съм бил веднъж в Локо (Пловдив). Тогава за мен бе чест да работя пред такава вярна публика, която дава всичко от себе си, за да подкрепи отбора. Ще направим всичко възможно до края на сезона да върнем публиката. Надявам се още в следващото домакинство да напълним стадиона“, заяви Войн Войнов преди да изведе отбора за първа тренировка под негово ръководство.

В следващите дни ще се решава и въпроса за връщането на капитана Мартин Камбуров и на легендата Христо Колев.

Неделев е Футболист на футболистите, Белия е треньор №1

Ботев (Пловдив) получи огромно признание в класациата на професионалните футболисти от Първа и Втора професионална лига – Тодор Неделев бе избран за Футболист на футболистите, а Николай Киров – Белия за Треньор №1 на сезона. Серкан Юсеин пък е на трето място при най-добрите млади играчи. Още един пловдивчанин – Мартин Камбуров получи приза за..

публикувано на 21.05.18 в 14:59

Рилски спортист разби Академик със 77:56

Рилски спортист изигра страхотен мач като гост на Академик Бултекс 99 в началото на серията за третото място в мъжкия шампионат. В зала „Сила“ самоковци се наложиха с категоричния резултат 77:56 и поведоха с 1-0 победи в серията. Тя се играе до две победи от три мача, така че Рилецо може да се окичи с трети пореден комплект бронзови медали още във..

публикувано на 20.05.18 в 20:57

Ботев завърши сезона с 2:2 като гост на Лудогорец

Ботев (Пловдив) завърши сезона с равенство 2:2 като гост на шампиона Лудогорец, като запази и петото си място в крайното класиране. Наставникът на Ботев Николай Киров направи няколко промени спрямо последния шампионатен мач. Извън групата за мача със „зелените“ останаха Иван Чворович, Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов, а дебют като титуляр направи..

публикувано на 20.05.18 в 20:52

Радио Пловдив предава пряко битките за бронза в НБЛ

Радио Пловдив ще предава пряко битките за бронзовите медали в Националната баскетболна лига между Академик Бултекс 99 и Рилски спортист. Първият мач е тази вечер от 18:30 часа в спортен комплекс "Сила". Втората среща е във вторник, 22 май, от 18:30 часа в "Самоков Арена", а евентуалният трети решителен двубой ще се играе отново в Пловдив следващия..

публикувано на 20.05.18 в 13:09

Локо се препъна в Черно море с продължения и 2:2

Локомотив (Пловдив) не успя да се класира на бараж за влизане в Лига Европа, въпреки че поведе с 2:0 в реванша срещу Черно море. В първия мач във Варна пловдивчани бяха загубили с 1:2. Филип Михалевич с два гола даде добрия аванс през първото полувреме, но Марек Кузма с добавка вкара скъпоценен гол за "моряците" в 64-ата минута. В драматичните3 минути..

публикувано на 19.05.18 в 22:56

Иван Петков дебютира с победа в Златната лига

Националният отбор на България по волейбол при жените записа лесна победа с 3:0 (25:13, 25:18, 25:19) у дома срещу Португалия в първи двубой от група „А“ на Златната европейска лига. Срещата в София продължи едва 62 минути и се игра пред над 400 зрители. Най-резултатна за категоричния успех стана Гергана Димитрова с 14 точки. С 12 точки за победата се..

публикувано на 19.05.18 в 20:00