Ботев гостува на Берое в реванша днес

Снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) гостува на Берое в реванш от плейфите за влизане в Лига Европа. В първата среща "канарчетата" победиха с 3:0.

Старши треньорът Николай Киров-Белия няма да рискува с големи промени в състава. И в този мач Антонио Вутов ще остане на пейката. На върха на атаката отново ще започне Фернандо Виана, а зад него ще действа Косоко. По крилата ще са Неделев отляво и Бризола отдясно. В средата на терена Киров ще заложи на тандема Балтанов - Меледже. Първият ще е изнесен по-напред и схемата от 4-2-3-1 по време на играта ще се трансформира в 4-1-4-1.

Наставникът проведе вчера специален разговор с играчите, за да ги убеди, че още нищо не е решено въпреки солидната преднина. Проблемът за Ботев е наказанието на Виктор Генев за натрупани жълти картони. Очаква се мястото му в центъра на защитата да заеме младият Кристиан Димитров. Колебание Белия има за вратарския пост. Почти сигурно под рамката ще застане Георги Георгиев, а Иван Чворович, който наскоро бе измъчван от контузия, ще остане на пейката. Така бе и в първия мач с Коматево.

"Още не сме си свършили работата. Чака ни второто полувреме", категорични бяха от щаба на канарчетата.

Неделев е Футболист на футболистите, Белия е треньор №1

Ботев (Пловдив) получи огромно признание в класациата на професионалните футболисти от Първа и Втора професионална лига – Тодор Неделев бе избран за Футболист на футболистите, а Николай Киров – Белия за Треньор №1 на сезона. Серкан Юсеин пък е на трето място при най-добрите млади играчи. Още един пловдивчанин – Мартин Камбуров получи приза за..

публикувано на 21.05.18 в 14:59

Рилски спортист разби Академик със 77:56

Рилски спортист изигра страхотен мач като гост на Академик Бултекс 99 в началото на серията за третото място в мъжкия шампионат. В зала „Сила“ самоковци се наложиха с категоричния резултат 77:56 и поведоха с 1-0 победи в серията. Тя се играе до две победи от три мача, така че Рилецо може да се окичи с трети пореден комплект бронзови медали още във..

публикувано на 20.05.18 в 20:57

Ботев завърши сезона с 2:2 като гост на Лудогорец

Ботев (Пловдив) завърши сезона с равенство 2:2 като гост на шампиона Лудогорец, като запази и петото си място в крайното класиране. Наставникът на Ботев Николай Киров направи няколко промени спрямо последния шампионатен мач. Извън групата за мача със „зелените“ останаха Иван Чворович, Тодор Неделев и Лъчезар Балтанов, а дебют като титуляр направи..

публикувано на 20.05.18 в 20:52

Радио Пловдив предава пряко битките за бронза в НБЛ

Радио Пловдив ще предава пряко битките за бронзовите медали в Националната баскетболна лига между Академик Бултекс 99 и Рилски спортист. Първият мач е тази вечер от 18:30 часа в спортен комплекс "Сила". Втората среща е във вторник, 22 май, от 18:30 часа в "Самоков Арена", а евентуалният трети решителен двубой ще се играе отново в Пловдив следващия..

публикувано на 20.05.18 в 13:09

Локо се препъна в Черно море с продължения и 2:2

Локомотив (Пловдив) не успя да се класира на бараж за влизане в Лига Европа, въпреки че поведе с 2:0 в реванша срещу Черно море. В първия мач във Варна пловдивчани бяха загубили с 1:2. Филип Михалевич с два гола даде добрия аванс през първото полувреме, но Марек Кузма с добавка вкара скъпоценен гол за "моряците" в 64-ата минута. В драматичните3 минути..

публикувано на 19.05.18 в 22:56

Иван Петков дебютира с победа в Златната лига

Националният отбор на България по волейбол при жените записа лесна победа с 3:0 (25:13, 25:18, 25:19) у дома срещу Португалия в първи двубой от група „А“ на Златната европейска лига. Срещата в София продължи едва 62 минути и се игра пред над 400 зрители. Най-резултатна за категоричния успех стана Гергана Димитрова с 14 точки. С 12 точки за победата се..

публикувано на 19.05.18 в 20:00