Ботев гостува на Берое в реванша днес

Снимка: botevplovdiv.bg

Ботев (Пловдив) гостува на Берое в реванш от плейфите за влизане в Лига Европа. В първата среща "канарчетата" победиха с 3:0.

Старши треньорът Николай Киров-Белия няма да рискува с големи промени в състава. И в този мач Антонио Вутов ще остане на пейката. На върха на атаката отново ще започне Фернандо Виана, а зад него ще действа Косоко. По крилата ще са Неделев отляво и Бризола отдясно. В средата на терена Киров ще заложи на тандема Балтанов - Меледже. Първият ще е изнесен по-напред и схемата от 4-2-3-1 по време на играта ще се трансформира в 4-1-4-1.

Наставникът проведе вчера специален разговор с играчите, за да ги убеди, че още нищо не е решено въпреки солидната преднина. Проблемът за Ботев е наказанието на Виктор Генев за натрупани жълти картони. Очаква се мястото му в центъра на защитата да заеме младият Кристиан Димитров. Колебание Белия има за вратарския пост. Почти сигурно под рамката ще застане Георги Георгиев, а Иван Чворович, който наскоро бе измъчван от контузия, ще остане на пейката. Така бе и в първия мач с Коматево.

"Още не сме си свършили работата. Чака ни второто полувреме", категорични бяха от щаба на канарчетата.

Пиргов закопа Локомотив в Стара Загора

Отборът на Верея победи с 1:0 Локомотив (Плводив) в мач от шестия кръг на Първа лига. Единственото попадение падна в средата на втората част, когато се разписа резервата Валри Домовичийски. Срещата не бе изпълнена с много положения и домакините трябва да са повече от доволни от трите точки, които дойодха на практика от единственото им  положение. През..

публикувано на 19.08.17 в 20:17

Пиронкова пропуска US Open

Цветана Пиронкова ще пропусне Откритото първенство на САЩ по тенис, заради контузия в рамото.  Така българката ще сложи край на серията си от 49 поредни участия на турнири от Големия шлем, започнала през 2006 година. Пловдивчанката, която в момента е 125-а в световната ранглиста, трябваше да се включи в квалификациите на турнира в Ню Йорк. Заради..

публикувано на 19.08.17 в 15:59

Григор Димитров отново на полуфинал в Синсинати

Григор Димитров се класира за полуфиналите на „Мастърс 1000“ турнира на твърди кортове в Синсинати за втора поредна година. Българинът изигра един от най-добрите си двубои от началото на годината и се наложи с 6:2, 6:1 над японеца Юичи Сугита за по-малко от час игра на Централния корт в Охайо. Григор Димитров приключи двубоя с 6 аса и 0 двойни грешки..

публикувано на 19.08.17 в 14:03

Ботев загуби с 1:2 от Черно море

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 от Черно море мач от 6 кръг на „А“ група, като отново не успя да вземе първа домакинска победа. През първият четвърт час възпитаниците на Николай Киров създадоха няколко опасни голови положения, пропилени от Крум Стоянов, Тодор Неделев, Фелипе Бризола и Фернандо Виана. Гостите се събудиха от първоначалния шок и успяха да..

публикувано на 19.08.17 в 13:58

Ботев излиза за първа домакинска победа тази вечер

Ботев (Пловдив) приема тази вечер от 18:45 часа Черно море в мач от 6 кръг в Първа професионална лига. "Канарчетата" ще гонят първа домакинска победа за сезона, след като до момента имат само една като гости на Славия с 3:2. В разширения състав настъпиха три промени. След наказание в тима се завръща Йордан Минев, новите попълнения Дуде Ндонгала и..

обновено на 18.08.17 в 13:47

Лудогорец направи 2:0 над Судува при дебюта на Херо

Лудогорец победи Судува в първи мач от плейофната фаза на Лига Европа. На стадион „Лудогорец Арена” разградчани се наложиха с 2:0. Срещата бе дебют за Димитър Димитров - Херо начело на родния шампион. Козмин Моци откри резултата в 61-ата минута, а Върджил Мисиджан удвои в 76-ата. Селекцията на Херо може да съжалява, че не стигна и до по-сериозен успех,..

публикувано на 18.08.17 в 10:45

Гришо победи Дел Потро, играе днес срещу японеца Юичи Сугита

Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на „Мастърс 1000“ турнира на твърди кортове в Синсинати. Най-добрият български тенисист се наложи с 6:3, 7:5 над Хуан Мартин Дел Потро, като по този начин успя да запише първа победа от 6 двубоя срещу този опонент. Тази вечер в спор за място на полуфиналите, Григор Димитров ще срещне японеца Юичи Сугита,..

публикувано на 18.08.17 в 10:25