Балтанов подписа до 2020, Неделев готов за игра

Капитанът на Ботев (Пловдив) Лъчезар Балтанов преподписа договора си с клуба до лятото на 2020 година. От пристигането си в Ботев в началото на сезон 2014/15, 29-годишният халф има изиграни 103 официални мача, в които е реализирал респектиращите за позицията си на терена 27 гола.

Плеймейкърът Тодор Неделев вече е възстановен от травмата в прасеца, която стана причина за принудителната му смяна в мача срещу Черно море.

Направените в началото на седмицата медицински изследвания показаха, че ранното излизане от игра на 24-годишния талант е предотвратило по-сериозна мускулна травма и след тридневно възстановяване Неделев вече се готви наравно със своите съотборници.

"Жълто-черният" №8 ще бъде на разположение на треньорския щаб за двубоя срещу Етър от последния за 2017 година 20-и кръг на Първа лига. Същото важи и за всички негови съотборници, които се подготвят за домакинството на "болярите" в пълен състав.

Академик Бултекс 99 с втора убедителна победа в НБЛ

Академик Бултекс 99 грабна втора убедителна победа в шампионата на Националната баскетболна лига. Пловдивският тим надигра като гост Спартак (Плевен) с 85:68 (31:19, 29:20, 11:17, 14:12) след отлична първа част, в която вкара общо 60 точки на домакините. Отборът на Дарко Костич започна отлично в нападение и бързо натрупа чувствителен аванс от над 20..

публикувано на 18.11.18 в 08:34

Мико остана на крачка от финала в Буенос Айрес

Димитър Кузманов не успя да се класира за първи път в кариерата си на финал на турнир от сериите „Чалънджър“ на АТП. Мико изигра добър мач, но отстъпи на полуфиналите на турнира в Буенос Айрес (Аржентина) с награден фонд 50 хиляди долара. Националът на България за Купа „Дейвис“ загуби с 3:6, 6:7(6) от Педро Качин от Аржентина за 101 минути игра. От 3:2..

публикувано на 18.11.18 в 08:28

Ранно Утро с "Шейкър"

В уюта на топлите си домове , усещаме студеното утро  още по – вълнуващо ! Защо ли ? Ами , защото този , който краде от съня , за да се наслади на тишината  , на първите капки светлина , на прохождащия ден , със сигурност е онзи емоционален изследовател , който не може да пропусне и миг от случващото се ! А , в  едно неделно утро  със сигурност..

публикувано на 17.11.18 в 18:42

Станимира Петрова на 1/8-финал на световното в Индия

Българката Станимира Петрова стартира с победа в категория до 57 килограма на Световното първенство по бокс в Ню Делхи (Индия). Световната шампионка от Джеджу 2014 и двукратна европейска шампионка Петрова надделя във втория кръг над Риана Риос (САЩ) с 5:0 съдийски гласа (29:28, 29:28, 29:28, 30:27, 30:27). Така на осминафиналите на 19 ноември тя ще срещне..

публикувано на 17.11.18 в 15:55

България направи 1:1 като гост на Кипър

България завърши наравно 1:1 срещу Кипър в Никозия в мач от група 3 в Лига „C“ от турнира  „Лига на нациите“. Голът отбеляза Панагьотис Закариу в 24-ата минута. България изравни минута преди края на мача от дузпа, изпълнена точно от Николай Димитров. „Лъвовете“ изиграха слабо първо полувреме, но показаха различно лице през втората част, когато..

публикувано на 17.11.18 в 10:21

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 Ботев (Гълъбово) в контрола

Ботев (Пловдив) се наложи с 2:0 над Ботев (Гълъбово) в контролна среща. Двубоят се игра на централния терен на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Участие в спаринга взеха множество юноши от формацията до 19 години, както и роденият през 1999 година офанзивен футболист Запро Динев от Беласица (Петрич). „Канарчетата“ стартираха много активно срещата и още в..

публикувано на 16.11.18 в 13:24

България излиза за задължителна победа в Кипър

Пред българския национален отбор по футбол остават два решителни мача - с Кипър и Словения. Целта пред тима на Петър Хубчев е промоция за по-горната Лига "В" и в същото време осигуряване на още една възможност за "трикольорите" за класиране на Евро` 2020. За да се стигне до такава развръзка, националите трябва да спечелят гостуването на Кипър днес...

публикувано на 16.11.18 в 11:45