Александър Команов световен, брат му Иван - вицешампион!

Пловдивските бойци от СНЦ "СК Ронин" Александър и Иван Команови постигнаха поредния си голям успех. Александър стана за втори пък световен шампион, а брат му вицешампион на Световното първенство по карате коикушин KWU в Екатерининбург, Русия.

Александър завоюва титлата в кат. до 90 килограма като победи след пордължение Радвила Кестутис от Литва. Титлата можеше да бъде присъдена и след основните 3 минути на финала.

Иван Команов игра за златото в кат. до 70 кг срещу представителя на домакините Сергей Чмуневич. След равно редовно време след първото продължение и активност на българина, съдиите видяха победа за руснака.

На Световното първенство за мъже и жени на KWU в Русия националите на Българската карате киокушин федерация спечелиха 6 медала – злато, сребро и 4 бронза.

Както се очакваше Дисципът посече Локомотив Пловдив!

15-ти кръг ППЛ С предупреждения – 35  състезатели   Със спиране от състезателни права ССП лв. Стилиян Петров Николов ПФК „Септември” София 1 200 Ериксон Патрик Корея Андраде ПФК „Черно море“ Варна 1 250 Йерсон Кабрал ПФК „Левски“ София 1 300 Йордан Димитров Апостолов ПОФК “Ботев“ Враца 1 250 Димитър Костадинов..

публикувано на 13.11.18 в 14:14

Ботев с контрола срещу съименника си от Гълъбово

Ботев (Пловдив) ще изиграе контрола срещу Ботев (Гълъбово) в паузата на първенството. Спарингът ще се проведе на 16.11 (петък) от 11:00 часа на "Футболен комплекс Ботев 1912". Във вторник и сряда "канарчетата" ще тренират двуразово, а за четвъртък е предвидено едно занимание. След срещата с намиращия се на девето място във Втора лига отбор,..

публикувано на 12.11.18 в 16:46

Гласуваха концесиите на ПФК Локомотив и Спартак (Пловдив)

Общинският съвет даде на концесия за срок от 35 години имоти, поискани от ПФК Локомотив и Спартак (Пловдив). На днешната сесия "за" гласуваха 34 съветници, 1 "против" и 7 "въздържал се". От групата на БСП се въздържаха, като обявиха, че по принцип са за концесиите, но са против неправилната политика на управляващите. Става въпрос за стадион "Локомотив" и..

публикувано на 12.11.18 в 10:20

Марица започна сезона с чиста победа

ВК Марица (Пловдив) стартира участието си в новия сезон на Националната волейболна лига за жени с чиста и категорична победа. В мач от втория кръг на първенството, шампионките надиграха гостуващия Славия (София) с 3:0 (25:9, 25:18, 25:17) пред около 1000 зрители в зала „Колодрума“. Това бе първата среща от НВЛ, проведена в най-голямата спортна зала в..

публикувано на 12.11.18 в 08:00

Спартак (Пловдив) победи Белащица след автогол

Спартак постигна девета поредна победа в първенството на Б-областна група - Запад, след като победи с 1:0 тима на Белащица. Единственото попадение в мача падна в 8-ата минута на мача. След заучено положение от фаул, Кирил Нушев навлезе в наказателното поле и центрира остро, топката отиваше към Любо Цеков, но защитник на Белащица се опита да я спре с..

публикувано на 12.11.18 в 07:58

Локомотив реализира най-бързия гол, но стигна само до 1:1 срещу Славия

Отборите на Славия и Локомотив (Пловдив) не успяха да излъчат победител от срещата помежду си от 15-ия кръг в Първа лига. Те завършиха при равен резултат 1:1. Точен за "железничарите" бе Анте Аралица, който се разписа още в 18-ата секунда, докато изравнително попадение за "белите" отбеляза Илиан Мицански в 62-ата минута. Резултатът бе открит още с..

публикувано на 11.11.18 в 17:14

Германка ще играе за Марица!

Опитната разпределителка Катлийн Вайс, двукратна европейска вицешампионка с националния отбор на Германия, подписа за една година с Марица (Пловдив) и ще играе за българския волейболен шампион в битките от Шампионската лига и Националната волейболна лига през предстоящия сезон. Именитата 34-годишна състезателка вече пристигна в Пловдив и се очаква да..

публикувано на 10.11.18 в 18:57