В „Алтер его” - за феномена "български характер" и поезия

| обновено на 13.01.18 в 10:15

Международен поетически фестивал в Пловдив анонсира гостът на „Алтер его” тази събота – Антон Баев.

Поет, белетрист, журналист, а отскоро и председател на Дружеството на пловдивските писатели, той се е заел с организирането на този уникален форум, който ще се проведе в дните между 10-ти и 14-ти май в Малката базилика.

Ще участват автори от Америка, Израел, Европа, с особен акцент върху Балканите.

Освен това водещи въпроси в радиошоуто ще бъдат „Съществува ли феномен като „български характер” и какъв е българският хоризонт в светлината на Истанбулската конвенция?”.

Очаквайте много и усмихнати отговори.

Слушайте „Алтер его” в събота след новините в 15 часа, повторението в неделя от 6.00 часа или записа в сайта на Радио Пловдив.

Автор и водещ – Петър Краевски

Победи за Дания и Хърватия на Мондиал 2018

Хърватия победи Нигерия с 2:0 в мач от група „D“ на Световното първенство в Русия. На стадион „Калининград“ халфът на английския Сток Сити – Етебо си отбеляза автогол, а Лука Модрич удвои от дузпа и направи хърватите еднолични лидери в групата. По-рано вчера в същата група Исландия поднесе изненадата, като завърши наравно – 1:1 с Аржентина. В група „С“..

публикувано на 17.06.18 в 09:44
Вратарят Халдорсон отразява удара на Меси от бялата точка

Аржентина направи 1:1 с Исландия, Меси пропиля дузпа

Аржентина не успя да победи Исландия в първия мач от Група „D“ на 21-ото Световно първенство в Русия. На стадион „Спартак“ в Москва мачът завърши наравно 1:1. ерхио Агуеро откри резултата в полза на Аржентина в 19-ата минута, но Алфред Финбогасон изравни в 23-ата. В 64-ата минута съдията Шимон Марчиняк отсъди дузпа в полза на Аржентина, но вратарят на..

публикувано на 16.06.18 в 18:28
Гризман бележи първия гол в мача

Франция стартира с трудна победа 2:1 над Австралия

Франция победи Австралия с 2:1 в мач от Група „С“ Световното първенство по футбол в Русия. На стадион „Казан Арена“ резултатът откриха французите, след точно изпълнена дузпа от Антоан Гризман в 58-ата минута. Наказателният удар бе присъден след видео повторение. Четири минути по-късно капитанът на австралийците Миле Йединак възстанови равенството, също от..

публикувано на 16.06.18 в 17:43

Елена Диварова декодира гените на Словото в „Алтер его“

Изключително интересна тема ще бъде в епицентъра на „Алтер его“ тази събота!  В седмицата, когато Пловдив чете, ще говорим за Словото, за дълбоката структура на българския език, за неговата изконност, за кодовете, които го отключват и за  мисията му да пренася информация, важна за нашата народопсихология. Събеседник по темата ще бъде..

обновено на 16.06.18 в 12:20

Португалия направи 3:3 с Испания, Роналдо с хеттрик

Португалия и Испания завършиха наравно 3:3 в мач от Група „Б“ на Световното първенство по футбол в Русия. Суперзвездата на португалците Кристиано Роналдо отбеляза и трите гола - първият от дузпа, вторият от игра, а с третия изравни от пряк свободен удар. За Испания Диего Коста отбеляза два гола, а третият вкара Хосе Начо. След равенството на първо..

публикувано на 16.06.18 в 07:31

България триумфира в Златната лига по волейбол

Женският национален отбор на България по волейбол, воден от Иван Петков, триумфира с титлата в Златната европейска лига, след като победи категорично домакина Унгария с 3:0 (25:12, 27:25, 25:14) във финалния двубой, изигран в зала „Пап Ласло Спортарена“ в Будапеща. Топреализатор бе Гергана Димитрова с 11 точки (3 аса), 10 добави опитната Мария..

публикувано на 16.06.18 в 07:19

Локо започна лятната си подготовка

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) започна своята лятна подготовка. Възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович проведоха първото си занимание на централния терен в 18:00 часа в петък. Новите попълнения Мартин Луков, Георги Кременлиев, Лукас Масоеро и Бирсент Карагарен тренираха за първи път с новите си съотборници. В заниманието взеха..

публикувано на 16.06.18 в 07:12