В „Алтер его” - за феномена "български характер" и поезия

| обновено на 13.01.18 в 10:15

Международен поетически фестивал в Пловдив анонсира гостът на „Алтер его” тази събота – Антон Баев.

Поет, белетрист, журналист, а отскоро и председател на Дружеството на пловдивските писатели, той се е заел с организирането на този уникален форум, който ще се проведе в дните между 10-ти и 14-ти май в Малката базилика.

Ще участват автори от Америка, Израел, Европа, с особен акцент върху Балканите.

Освен това водещи въпроси в радиошоуто ще бъдат „Съществува ли феномен като „български характер” и какъв е българският хоризонт в светлината на Истанбулската конвенция?”.

Очаквайте много и усмихнати отговори.

Слушайте „Алтер его” в събота след новините в 15 часа, повторението в неделя от 6.00 часа или записа в сайта на Радио Пловдив.

Автор и водещ – Петър Краевски

Ботев разби Витоша с 3:0 след хеттрик на Тодор Неделев

Ботев (Пловдив) разгроми с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Хеттрик за домакините направи Тодор Неделев, а съотборникът му Димитър Пиргов бе изгонен от игра в края на първото полувреме за фаул срещу излизащия на удобна позиция Наско Милев. Ботев вече е на четвърто място във временното класиране с актив от 35 точки, с 2 повече от..

публикувано на 10.12.18 в 19:33
Георги Кабаков

Георги Кабаков с престижен наряд в Шампионската лига

Българският съдия Георги Кабаков получи престижен наряд за двубоя от груповата фаза на Шампионската лига между Валенсия и Манчестър Юнайтед. Срещата е на 12 декември от 22:00 часа на стадион "Местая". В бригадата на пловдивчанина влизат още Деян Вълков и Мартин Маргаритов. Като допълнителни асистент рефери са определени Никола Попов и Станислав..

публикувано на 10.12.18 в 17:47

"Вход Свободен" - за цветната философия на ежедневието

До толкова сме свикнали с преплитането на истина и лъжа, лицемерие и откровеност, не заради неспособност да различим едното от другото, а защото вече нито истината, нито лъжата съществуват в чист вид! Всичко в живота ни представлява една сплав от прекрасно развити доводи. Ето така, ние във "Вход Свободен" ще се превърнем в археолози на съвестта и ще се..

обновено на 10.12.18 в 12:06

Иван Команов с бронзов медал от ЕП по карате киокушин

Пловдивчанинът Иван Команов спечели бронзов медал на Европейското първенство по карате киокушин във Варна в категория до 70 кг. Със златото се окичи Кристиян Дойчев в категория до 85 килограма. България има общо 1 златен, 2 сребърни и 7 бронзови отличия. Специална награда за най-добра техника при мъжете спечели Кристиян Дойчев, а при ветераните приза..

публикувано на 10.12.18 в 09:29

ВК Марица разби Перун за 44 минути

Марица (Пловдив) посигна петата си пооедна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени. В среща от шестия кръг, играна пред около 700 зрители в пловдивската зала Колодрума, шампионките разгромиха гостуващия Перун (Варна) с 3:0 (25:5, 25:4, 25:15) след едва 44 минути игра. Иван Петков започна мача с необичайна стартова..

публикувано на 10.12.18 в 09:26

Академик Бултекс 99 победи след продължение Черно море

Академик Бултекс 99 грабна изключително трудна, но ценна победа при гостуването си на Черно море във Варна в мач от поредния кръг на НБЛ. Пловдивският баскетболен тим спечели след продължение с 93:92 (18:18, 18:19, 24:18, 21:26, 12:11) и с 4 победи и 4 загуби се утвърди на 5-ото място във временното класиране. Варненци пък остават в дъното на таблицата...

публикувано на 08.12.18 в 20:50

Пловдивският "Локомотив" загуби и от "Черно море" с 0:2

"Черно море" победи пловдивския "Локомотив" с 2:0 на стадион "Тича" във Варна в мач от 19-ия кръг на Първа професионална лига. Головете за домакините станаха още през първото полувреме. Най-напред капитанът на "моряците" Георги Илиев беше точен от бялата точка още в 6-та минута след дузпа, отсъдена от рефера Георги Давидов за нарушение на Ален Ожболт..

публикувано на 08.12.18 в 15:03