Светослав Каламов завърши курса в Еспаньол

Треньорът на набор 2008 в детско-юношеската школа на Локомотив Светослав Каламов завърши успешно семинара в испанския елитен Еспаньол. Той седя в град Барселона в продължение на една седмица, като изгледа много лекции, тренировки и мачове в школата на иберийския клуб. Светослав Каламов получи и диплома за завършения курс от координатора на академията на Еспаньол.

Вчера той и българската делегация в Испания имаха възможността да се срещнат с легендата на българския футбол Христо Стоичков. Камата ги прие след посещение в школата на Барселона - Ла Масия. Всички имаха възможността да се снимат и да поговят със Стоичков, а той от своя страна им даде ценни съвети и насоки за треньорската професия.

ВК Марица (Пловдив) започна подготовката си

Шампионът и носител на Купа България по волейбол при жените Марица (Пловдив) започна подготовката си за новия сезон. Преди заниманието в зала "Лаута" старши треньорът Иван Петков и главният мениджър Борис Халачев приветстваха състезателките и казаха няколко думи за новия сезон. След това треньорката от школата на тима Габриела Айшинова поднесе питка на..

публикувано на 14.08.18 в 17:42

Академик Бултекс 99 привлече американски гард

Академик Бултекс 99 привлече американския гард Дайшон Найт за новия сезон. Той ще бъде четвъртият чужденец в селекцията на пловдивския баскетболен тим след сърбите Николай Вуйович и Младен Виткович, както и Питър Олисемека от Нигерия. Дайшон Найт е роден на 30 април, 1991 година в Балтимор, САЩ, висок е 185 см и тежи 86 кг. В последния сезон игра за..

публикувано на 14.08.18 в 16:45

Локо се готви на пълни обороти за пловдивското дерби

Локомотив (Пловдив) започна подготовката си за предстоящия шампионатен мач срещу Ботев (Пловдив). „Черно-белите“ са гости в събота (18.08) на базата в Коматево. Дербито е от 5-тия кръг на Първа професионална лига и е насрочено за 18:30 часа, като Радио Пловдив ще го предава пряко. „Черно-белите“ проведоха две занимания в понеделник. И двете занимания..

публикувано на 14.08.18 в 10:19

Димитър Кузманов с разромна победа на Чалънджър в Германия

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите „Чалънджър" в Меербуш (Германия) с награден фонд 43 хиляди евро и гостоприемство. На старта българинът победи с 6:3, 6:0 Глеб Сахаров от Франция за 54 минути игра. В първия сет Мико стигна до пробив за 4:2 и задържа преднината си до края. През втората част..

публикувано на 13.08.18 в 18:13

Ботев допусна драматичен обрат и загуби с 1:2 като гост на Берое

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 като гост на Берое в двубой от 4 кръг на Първа професионална лига и дерби №100 между двата отбора. Двубоят под Аязмото предложи на публиката драматичен завършек. И трите попадения паднаха в заключителните минути на срещата, като първо Ботев поведе чрез Стивън Петков в 78-ата минута, след което домакините обърнаха с гол на..

публикувано на 11.08.18 в 20:57

Академик Бултекс 99 привлече сръбско крило

Академик Бултекс 99 подписа договор със сръбския баскетболист Младен Виткович, който става третият чужденец в селекцията на пловдивския баскетболен тим след сънародника си Никола Вуйович и нигериеца с италиански паспорт Питър Олисемека. Виткович е роден на 22 март 1990 година в Ниш, висок е 198 см и играе като крило. Започва кариерата си в местния..

публикувано на 11.08.18 в 17:35

Локо с класическо 3:0 над Верея

Локомотив (Пловдив) постигна разгромна победа като домакин над Верея (Стара Загора). „Черно-белите“ разбиха своя съперник с 3:0 на „Лаута“. Головете за успеха реализираха Абделхаким Буна, Парвиз Умарбаев и Симеон Райков. Тон за убедителната победа даде Абделхаким Буна в 16-та минута. Бърза контраатака на Локомотив завърши с прецизен удар на белгиеца,..

обновено на 11.08.18 в 17:27