Радио Пловдив предава полуфиналните плейофи в НВЛ

Радио Пловдив ще предава полуфиналните плейофи на НВЛ при жените с участието на шампиона Марица (Пловдив). "Жълто-сините" започват защитата на титлата си тази вечер от 18:00 часа срещу Берое в залата на ПУ "Паисий Хилендарски". Вторият мач е в петък от 18:00 часа в Стара Загора, а евентуалният трети сблъсък е на 19 март в Пловдив.

Като първенец на редовния сезон, пловдивският тим стартира директно от полуфиналите. Старозагорки, които завършиха редовния сезон на четвърто място със седем победи от 12 мача, се класираха за този полуфинал след два успеха срещу петия Раковски (Димитровград) в четвъртфиналната серия между двата тима. Берое спечели с 3:1 (25:11, 25:22, 18:25, 25:16) в първата среща у дома и с 3:1 (25:22, 25:14, 20:25, 25:17) при гостуването си в Димитровград.

Двубоят тази вечер ще е третият мач между Марица и Берое през този сезон. Двата отбора се срещнаха на 1 ноември в среща от първия кръг. Тогава момичетата на Иван Петков надиграха като гости тези на Страхил Балов с 3:0 (25:21, 25:15, 25:16). Мачът им от осмия кръг се игра на 20 януари в Пловдив и „жълто-сините“ го спечелиха с 3:1 (25:22, 23:25, 25:20, 25:18).

Роналдо наниза четвъртия си гол на Мондиала

Роналдо изхвърли Мароко от Мондиал 2018

Европейският шампион Португалия постигна първа победа на Световното първенство по футбол. В мач от втория кръг в група "В", игран на "Лужники" в Москва, Португалия се наложи с 1:0 над Мароко. Загубата сложи край на надеждите на африканския тим за класиране в следващата фаза, докато Португалия поведе във временното класиране в групата с 4 точки...

публикувано на 20.06.18 в 17:03

Общината и "Ботев" подписаха споразумението за стадиона

Кметът на Пловдив Иван Тотев и изпълнителният директор на Ботев (Пловдив) Иван Йотков подписаха официално допълнителното споразумение за удължаване срока на строежа на ст. "Христо Ботев".  На церемонията в заседателната зала присъстваше и адвокат Димитър Радев - от страна на бизнесмена и бъдещ собственик на клуба и инвеститор в строежа Георги..

обновено на 20.06.18 в 15:06

Ето жребия на българските отбори в Лига Европа

ЦСКА ще се изправи срещу латвийския Рига в първия квалификационен кръг на Лига Европа. "Червените" ще бъдат домакини в първия мач на 12 юли, ревъншът в Рига е на 19 юли. Левски ще стартира участието си в турнира Лига Европа с мач срещу тима на Вадуц (Лихтенщайн). Срещите са на 12 и 19 юли, като реваншът ще бъде на стадион "Георги Аспарухов"...

публикувано на 20.06.18 в 13:51

Пожарникари спасиха избягал папагал от цирк в Смолян

Папагал от цирк избяга в Смолян.  Снощи на тел.112 е получен сигнал за избягал папагал порода „Ара“ от цирк,  намиращ се ул. „Хан Аспарух“ в града.  На място е пристигнал екип на Регионалната служба „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Смолян.  Специалистите установили, че избягалият папагал е кацнал на високо дърво. С помощта на..

публикувано на 20.06.18 в 11:07

Русия гледа към осминафиналите след 3:1 над Египет

Домакинът Русия на практика си осигури място на осминафиналите на Мондиал 2018 след победа с 3:1 над Египет. "Сборная" има пълен актив от 6 точки след първите си два мача и голова разлика 8:1 и само чудо може да лиши отбора от участие в следващата фаза. Египет пък има илюзорни шансове да продължи напред и те минават на първо време през победа на..

публикувано на 20.06.18 в 09:26
Шинджи Кагава (вдясно) преследва Радамел Фалкао

Победи за Япония и Сенегал в група "Н"

Япония победи Колумбия с 2:1 в първия мачот група „Н“ на Мондиал 2018. Карлос Санчес получи дебютния червен картон на световните финали в Русия, след като още в третата минута спря топката с ръка, а Шинджи Кагава откри резултата от дузпа. Малко преди почивката Радамел Фалкао спечели свободен удар, който Хуан Куинтеро изпълни хитро и превърна в гол..

публикувано на 19.06.18 в 21:11