Президентът Румен Радев посети 68 бригада Специални сили и наблюдава демонстрация на способности от формирования на бригадата.

Той бе посрещнат с военен ритуал и прием строя на почетния караул, след което на полигона по въздушно-десантна подготовка наблюдава демонстрация на способности от формирования на бригадата.

След официалната програма Радев разговаря с командосите и дали, за да им демонстрира умения, или просто за свое забавление направи "коремно" на лоста пред смаяните погледи на охраната си.

"Всички демонстрираха страхотни умения и за мен към нашите Специални сили трябва да има специални отношения, защото тук служат българи, за които понятията дълг, чест, патриотизъм не са празни приказки, а ежедневие", каза  президентът. За да бъдат Специалните сили стратегическо оръжие, трябват много неща, но като начало трябват по-добри условия  за спорт, да се започне с подходяща спортна зала и тотална промяна на сградния фонд. Според държавния глава битовите условия трябва да съответстват на тежестта на тренировките.

Галерия

Дейвид Хъдълстон спечели многобоя и 3 титли индивидуално

Дейвид Хъдълстон от клуб ГСК Ели-ГАШ спечели три златни медала на финалите на отделните уреди при мъжете на държавното първенство по спортна гимнастика, което се провежда в зала "Строител" в Пловдив. Хъдълстон, който снощи взе титлата и в многобоя, е първи на прескок, на халки и на кон с гривни, а освен това спечели и бронзовото отличие на земна..

публикувано на 23.03.19 в 17:43

Локо направи 3:3 с Берое от 0:3 в контрола на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) и Берое завършиха 3:3 в контролна среща на „Лаута“. Домакините допуснаха съперникът да им поведе с 0:3, но върнаха три попадения и така се стигна до ремито. Новото попълнение на старозагорци Меледже Омнебес откри резултата в 12-ата минута, а Александър Василев направи 0:2 десет минути по-късно. В 32-ата минута Мартин Камбуров..

публикувано на 23.03.19 в 16:35

Неделев от дузпа донесе 1:1 за България срещу Черна гора

България започна квалификациите за Евро 2020 с домакинско равенство срещу Черна гора. На стадион „Васил Левски“ националите бяха назад в резултата, след гола на Стефан Мугоша в 50-ата минута. В 82-ата реферът Руди Брюке даде спорна дузпа за България, която Тодор Неделев превърна в гол и националите взеха първата си точка в квалификациите на група „А“...

публикувано на 23.03.19 в 08:01

Локомтив Сф обърна Ботев в Коматево

Ботев загуби с 1:2 от Локомотив София в контролна среща, играна на централния терен в Коматево. Треньорът на пловдивчани Николай Киров не можеше да разчита на куп основни футболисти - двама национали и петима контузени, както и Даниел Кайзер, който бе пуснат да се прибере до Полша. През първото полувреме гостите от София имаха няколко чисти..

публикувано на 22.03.19 в 18:00

Марица се засили към финала с 3:0 срещу Раковски

Марица (Пловдив) спечели първия си мач от полуфиналния плейоф в Националната волейболна лига. Пред близо 300 зрители в зала Колодрума, шампионките надиграха гостуващия Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:12, 25:15, 25:7) след едва 56 минути игра и поведоха в серията с 1:0 победи. Вторият мач е в димитровградската зала Младост на 25 март, като при нов успех..

публикувано на 22.03.19 в 10:03