Президентът Румен Радев посети 68 бригада Специални сили и наблюдава демонстрация на способности от формирования на бригадата.

Той бе посрещнат с военен ритуал и прием строя на почетния караул, след което на полигона по въздушно-десантна подготовка наблюдава демонстрация на способности от формирования на бригадата.

След официалната програма Радев разговаря с командосите и дали, за да им демонстрира умения, или просто за свое забавление направи "коремно" на лоста пред смаяните погледи на охраната си.

"Всички демонстрираха страхотни умения и за мен към нашите Специални сили трябва да има специални отношения, защото тук служат българи, за които понятията дълг, чест, патриотизъм не са празни приказки, а ежедневие", каза  президентът. За да бъдат Специалните сили стратегическо оръжие, трябват много неща, но като начало трябват по-добри условия  за спорт, да се започне с подходяща спортна зала и тотална промяна на сградния фонд. Според държавния глава битовите условия трябва да съответстват на тежестта на тренировките.

Нов триумф за националките на Иван Петков

Националният отбор на България по волейбол за жени се класира за полуфиналите на чалъндж турнира за спечелване на квота за Волейболната лига на нациите. „Лъвиците“ на Иван Петков победиха категорично тимa на Пуерто Рико с 3:0(25:18, 25:18, 25:14) във втория двубой от група „В“ на надпреварата в перуанската столица Лима. Така те оглавяват групата с пълен..

публикувано на 23.06.18 в 09:46

Швейцария обърна Сърбия с 2:1

Швейцария победи Сърбия с 2:1 в група „Е“ на Световното първенство в Русия. На стадион „Арена Балтика“ в Калининград головете отбелязаха нападателят на Фулъм Александър Митрович в 5-ата минута за Сърбия, халфът на Арсенал  Гранит Джака в 52-ата и Джердан Шакири в последната минута за Швейцария. Преди това Бразилия победи Коста Рика с 2:0. Така в..

публикувано на 23.06.18 в 09:29

Нигерия спечели с 2:0 срещу Исландия

Нигерия победи Исландия с 2:0 в мач от група „D“ на Световното първенство в Русия. На стадион „Арена Волгоград“ след нулево първо полувреме, нигерийците започнаха устремно след почивката с два гола на Ахмед Муса в 49-ата и 75-ата минута. Гилфи Сигурдсон пропусна дузпа за Исландия в 83-ата минута. Така лидер в групата и вече осминафиналист е отборът на..

публикувано на 22.06.18 в 21:18

Бразилия победи с 2:0 Коста Рика

С голове на Филипе Коутиньо и Неймар в добавеното време Бразилия измъкна труден успех с 2:0 срещу Коста Рика в мач от група "Е" на Световното първенство по футбол.  Селесао се измъчи срещу сгъстената защита на Коста Рика, но в самия край Коутиньо вкара втория си гол на шампионата, а след това Неймар затвърди трите точки на тима. В 77-ата минута Неймар..

публикувано на 22.06.18 в 17:31

„Алтер его” в торсионните полета с Розалия Александрова

Хумор, сатира, поетичен сблъсък между двете същности на водещия плюс сериозен разговор за торсионните полета и природата на квантовата поезия – ето такива звукови отблясъци ще отекнат в „Алтер его” тази събота. Типично за предаването, което се движи по ръба на бръснача и в което говорим сериозно за веселите неща и весело за сериозните неща...

публикувано на 22.06.18 в 11:02

Ботев с първа контрола в Коматево тази събота

Отборът на Ботев (Пловдив) ще изиграе първата си контролна среща от лятната подготовка срещу състава на Ботев (Гълъбово), съобщиха от клуба. „Жълто-черните“ ще посрещнат своя опонент в събота (23 юни) от 18:00 часа на централния терен на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Проверката ще се състои само няколко часа след прибирането на отбора от лагера във..

публикувано на 22.06.18 в 10:15

Хърватия направи за смях Меси и Аржентина с 3:0

Хърватия победи Аржентина с 3:0 в мач от група "D" на Световното първенство в Русия и направи за смях звездата Лионел Меси и компания. Головете през второто полувреме отбелязаха Анте Ребич, Лука Модрич и Иван Ракитич в добавеното време. Така със 6 точки от два мача хърватите се класираха за осминафиналите на първенството, един кръг преди края на двубоите..

публикувано на 22.06.18 в 07:01