Локо победи Етър с 1:0

Локомотив (Пловдив) постигна домакинска победа над Етър (Велико Търново) с 1:0. Единственият гол в срещата бе дело на Димо Бакалов в 53-та минута. Победата осигури на възпитаниците на старши-треньора Бруно Акрапович едно от първите две места в група „Б“ на втората осмица.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на жертвите от катастрофата на автомагистрала „Тракия“ в петък.

В другия мач от група "Б" вчера Септември победи с 2:0 Дунав като гост и също е сигурен за баражите за местата от седмо до десето.

Отново наказания за Локомотив и Ботев

Дисциплинарната комисия към БФС наложи поредните глоби на пловдивските Ботев и Локомотив заради поведението на феновете. Жълто-черните ще трябва да внесат в касата на БФС 1000 лева, докато черно-белите "се отърваха" само с 300 лв.  Ето какво гласят решенията от днес на ДК: За обидни и нецензурни скандирания, на основание чл.37, ал.1, т.26 от ДП..

публикувано на 18.09.18 в 18:15

Волейболните националки отлетяха за световното в Япония

Женският национален отбор по волейбол на България, който е воден от Иван Петков, замина този следобед за Япония, където ще участва на предстоящото световно първенство (29 октомври – 20 ноември). Тимът ни ще отбележи дълго и тежко пътуване, което ще продължи близо 27 часа до крайната дестинация Окаяма. Лъвиците взеха полет за Москва, след което предстои..

публикувано на 17.09.18 в 18:01

Ботев с двустранна игра с Марица тази сряда

Отборът на Ботев стартира подготовката си за шампионатния мач срещу Лудогорец. "Канарчетата" се събраха днес в 17:00 часа за първа тренировка за новата седмица. В дните до мача със "зелените" момчетата на Николай Киров ще тренират по веднъж. В сряда "жълто-черните" ще имат двустранна игра с тима на Марица (Пловдив), която ще бъде с начален час 17:00...

публикувано на 17.09.18 в 17:29
Георги Кабаков (в средата)

Георги Кабаков ще свири Копенхаген - Зенит в Лига Европа

Пловдивска съдийска бригада, водена от Георги Кабаков, ще ръководи мача от груповата фаза на Лига Европа между датския ФК Копенхаген и руския Зенит (Санкт Петербург). Негови помощници ще бъдат Мартин Маргаритов и Диан Вълков. Допълнителни асистент-рефери са Никола Попов и Станислав Тодоров, а резервен съдия - Георги Тодоров. Мачът Копенхаген - Зенит ще..

публикувано на 17.09.18 в 16:52

Световното първенство по гребане в Пловдив бе историческо

Световното първенство по гребане за мъже и жени в Пловдив спокойно можем да определим като историческо. Не само защото бе плод на 19-годишните усилия на община, държава и организационен комитет, но и заради перфектните условия и организация, които впечатлиха хилядите състезатели и гости, няколко министри на спорта от различни държави, президента на..

публикувано на 17.09.18 в 12:41

Ансамбълът на България със злато на 5 обръча

Българският ансамбъл спечели златния медал на финала на пет обръча на 36-о световното първенство по художествена гимнастика в София. Пред погледа на президента на България Румен Радев българските гимнастички Симона Дянкова, Елена Бинева, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс и Стефани Кирякова изиграха страхотно композицията си и получиха оценка от 23.300..

публикувано на 17.09.18 в 08:02

Локомотив тресна Левски с 1:0 на "Лаута"

Локомотив (Пловдив) победи с 1:0 Левски (София) в мач от 8-мия кръг на "черно-белите". Единственото попадение в срещата бе дело на Анте Аралица, който се разписа в 13-та минута, и нанесе първа загуба на "сините" в първенството. В 12-та минута, след удар на Анте Аралица, топката се удари в ръката на Ейолфсон в наказателното поле, но съдията Станислав..

публикувано на 17.09.18 в 07:12