Гришо загуби от Нишикори навръх рождения си ден

Най-добрият български тенисист Григор Димитров отпадна във втория кръг на турнира на червени кортове от сериите "Мастърс" в Рим с награден фонд 5.44 милиона евро. Поставеният под номер 3 в схемата Димитров, който днес празнува своя 27-и рожден ден, загуби от японеца Кей Нишикори със 7:6(4), 5:7, 4:6 в оспорван мач, продължил 2:56 часа.

Нишикори пръв стигна до пробив в мача още в петия гейм, но Димитров изравни 5:5. След това се стигна до тайбрек, в който японецът имаше аванс от 4:2. Димитров, който е четвърти в световната ранглиста, спечели пет поредни точки и затвори първия сет.

Във втората част българинът взе подаването на съперника си за 4:3, но допусна пробив още в следващия гейм. Нишикори изравни резултата, след като проби в 12-ия гейм.

В решителния трети сет Димитров направи пробив за 3:2, след което спечели подаването си за 4:2. От тук до края на мача обаче Кей Нишикори взе четири поредни гейма и така стигна до крайния успех.

Григор Димитров е достигал до полуфиналите в Рим през 2014 година, но при последните си три участия отпада още след първия си мач. Българинът приключва с 45 точки за световната ранглиста и 32 135 евро от наградния фонд.

Кей Нишикори пък записа четвърта победа от общо пет мача срещу Димитров. Следващият съперник на японеца е Филип Колшрайбер (Германия).

Ботев победи с 2:1 Черно море

Ботев (Пловдив) записа трети пореден успех в шампионата на Първа лига, след като се наложи с 2:1 у дома над състава на Черно море. Победата над един от преките конкуренти за място в първата шестица дойде след попадения на Антонио Вутов в средата на първото и Стивън Петков в началото на второто полувреме. Един гол за гостите върна младокът Мартин Минчев...

обновено на 21.10.18 в 08:23

"Черно-бяла" разходка в Русе преди мача с Дунав в неделя

Локомотив (Пловдив) е гост на Дунав в мач от 12-тия кръг на Първа лига. Срещата е утре (21 октомври) от 17:30 на градския стадион в Русе. Двубоят ще бъде ръководен от рефера Валентин Железов. "Черно-белите" проведоха днес сутринта последната си тренировка преди срещата. След заниманието група от 18 човека отпътува за Русе. Стивън Езе и Симеон Райков..

публикувано на 20.10.18 в 20:49

Радио Пловдив предава днес мача Ботев - Черно море

Ботев (Пловдив) и Черно море излизат един срещу друг в мач от 12-ия кръг на Първа лига. Двубоят е днес от 17:15 часа, а Радио Пловдив ще предава пряко двубоя. Главен рефер е Георги Давидов. Това е мач №100 е влита между тези съперници. „Канарчетата“ са с положителен баланс – 40 победи, 28 загуби и 31 равенства. Головата разлика също е в полза на..

публикувано на 20.10.18 в 12:04

От Ботев: Стига спекулации с Тодор Неделев!

"Стига спекулации около Тодор Неделев", заяви изпълнителният директор на Ботев (Пловдив) Иван Йотков. Ден по-рано се появиха информации, че националът, който е един от най-стойностните футболисти в първенството, се е договорил с ЦСКА за трансфер. "Няма нищо вярно около твърденията за евентуален негов трансфер. Нека не се набърква и името на собственика..

публикувано на 20.10.18 в 11:58

ВК Марица ще играе престижна контрола в Истанбул

Женският отбор на ВК Марица (Пловдив) получи и прие изключително престижна покана за приятелски мач с настоящите клубни шампионки на света и на Европа – ВакъфБанк (Истанбул), съобщава официалният сайт на „жълто-сините“. Срещата ще се играе в залата на турския гранд край Босфора в понеделник, 29 октомври, от 13:00 българско време. Двубоят между..

публикувано на 19.10.18 в 16:27

Бразилският Крузейро иска сътрудничество с Локомотив

Президентът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски получи покана от името на бразилския футболен клуб Крузейро на 14.11.2018 г. да посети финала на Купата на Бразилия по футбол, където ще наблюдава класическия сблъсък между Крузейро и Коринтианс. От Крузейро са изразили желание да разговарят с президента на Локомотив (Пловдив) за бъдеща съвместна..

публикувано на 19.10.18 в 15:11

Григор Димитров отново пропуска турнира в София

Най-силният български тенисист Григор Димитров ще пропусне турнира от календара на АТР в София през 2019 година, съобщиха източници на БНР. Четвъртото поредно издание на състезанието е от 5 до 11 февруари догодина в зала „Арена Армеец“. Екипът на Спортист №1 на България за миналата година е решил, че към момента софийският турнир не влиза в плановете..

публикувано на 19.10.18 в 14:22