Локо загуби с 1:2 от Черно море и има голям шанс за 7-ото място

Локомотив (Пловдив) загуби с 1:2 при гостуването си на Черно море на ст. "Тича" във Варна в първи плейофен двубой за седмото място в Първа лига. Филип Михалевич вкара гола за "черно-белите" 5 минути преди края и по този начин запази шансовете им да достигнат до мач за влизане в Лига Европа. Реваншът е в събота от 19:45 часа на "Лаута".

Атанас Зехиров в 61-ата и Мехди Фенуш в 64-ата минута дадоха аванс на "моряците". В самия край на мача Анте Аралица получи директен червен картон за грубо нарушение срещу противников състезател.

Българин тръгва с колело от Берлин, за да изкачи Шипка

Тодор Андреев поема предизвикателството да измине с велосипед пътя от Германия до България посред зима. Той тръгва след месец от Берлин.  Младият мъж е от Каспичан, на 26 години, но от 4 години живее и работи в Германия. Идеята му е да достигне до българската граница и да се изкачи на Шипка навръх 3 март. "Аз не съм професионалист в тази област,..

публикувано на 21.01.19 в 10:25
Славиша Стоянович

Стоянович аут от Левски, Георги Дерменджиев начело на "сините"

Словенският старши треньор Славиша Стоянович постигна договорка за разтрогване на договора си с Левски, съобщи БТА. Стоянович, който има оферта да поеме националния тим на Латвия, се разбра с новия изпълнителен шеф на "сините" Павел Колев да напусне отбора по взаимно съгласие. Левски вече постигна споразумение с бившия наставник на Лудогорец Георги..

публикувано на 21.01.19 в 10:07

Мохамед Айдара дебютира с гол за Локо (Пловдив) в контрола

Локомотив (Пловдив) постигна нова победа в контролите си от предсезонната си подготовка. „Смърфовете“ се наложиха с 2:0 над Локомотив (Горна Оряховица). Попаденията за успеха реализираха Ален Ожболт и каращият проби Мохамед Айдара, а още два гола през втората част бяха отменени заради засада. Oще в първата минута пловдивчани, които играха в тази..

публикувано на 20.01.19 в 19:47

"Академик Бултекс" загуби от "Левски" със 75:87

Баскетболистите на пловдивския "Академик" загубиха от шампиона "Левски" със 75:87 в мач от Националната лига за мъже, игран в София и така допуснаха седма загуба в първенството. Първото полувреме беше много равностойно и след като си размениха първите две четвърти с по две точки преднина - 22:20 и 20:18, двата отбора се оттеглиха на почивка при..

публикувано на 20.01.19 в 10:33

Григор Димитров отпадна от Откритото на Австралия

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби на осминафиналите от американеца Франсис Тиафо с 5:7, 6:7 (6), 7:6 (1), 5:7 в Мелбърн и отпадна от Откритото първенство на Австралия. В първия сет българинът пропусна цели седем възможности за пробив, сам допусна такъв в края на сета и го загуби с 5:7. Във втория двамата състезатели играха равностойно и в..

публикувано на 20.01.19 в 10:13

Антон Карачанаков подписа с Ботев

Отборът на Ботев Пловдив осъществи третия си зимен трансфер. "Канарчетата" подсилиха състава си с офанзивния футболист Антон Карачанаков.  27-годишното крило подписа с "жълто-черните" за срок от 2 години и 6 месеца. За последно футболистът бе част от втородивизионния гръцки тим Панахайки. Антон Карачанаков е роден на 17 януари 1992 година в Ново..

публикувано на 18.01.19 в 17:57

Григор Димитров с трети успех в Мелбърн

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Българинът постигна чиста победа в двубоя си от третия кръг срещу Томас Фабиано – 7:6 (5), 6:4, 6:4. Димитров започна нахъсано мача и заслужено проби за 4:2. В следващия гейм обаче имаше проблеми със сервиса. Фабиано поведе с 40:0 и направи рибрейк при третата си..

обновено на 18.01.19 в 10:09