Очакваме медали в "българския ден" на ЕП в Берлин

Инна Ефтимова участва в предаварителните серии на 200 м и се класира за полуфиналите на Европейското първенство в Берлин. Ефтимова се класира четвърта в трета серия и влезе в полуфинала по време. Инна Ефтимова бяга с лека контузия.

Лаура Мюлер (Германия) бе най-бърза в тези серии с 23.06, а най-добрите от европейската ранглиста за сезона, сред които и Ивет Лалова-Колио, се класираха директно за полуфиналите от 20:48 часа българско време.

Момчил Караилиев, който трябваше да участва в квалификацията на троен скок, се отказа веднага след загрявката. Причината бе контузия и силна болка в ребрата.

Днес обаче очакваме медали в "българския ден" в Берлин. Освен Ивет Лалова-Колио на 200 м, в отличията се целят Мирела Демирева в скока на височина и Габриела Петрова на троен скок.

"Канарчетата" застрашени от мач без публика срещу ЦСКА

Сериозни наказания от Дисциплинарната комисия към БФС грозят Ботев (Пловдив) поведението на агитката им.  През второто полувреме ракета, изстреляна от Южната трибуна, сериозно застраши вратаря на "черно-белите" Мартин Луков, който дори се строполи на земята. Малко по-късно бултрасите обсипаха наказателното поле на Локомотив с факли и димки. Наложи се..

публикувано на 19.08.18 в 09:58

Ботев капитулира срещу Локомотив !

Локомотив спечели битката за Пловдив, след като надигра с 1:0 Ботев в мач от петия кръг в Първа лига, който се игра пред 3500 зрители в "Коматево". Единственото попадение вкара резервата Димитър Илиев в 78-ата минута, а до края на срещата смърфовете пропуснаха още две чисти положения. Това бе първи успех за Локо в "Коматево", но с него черно-белите..

публикувано на 18.08.18 в 21:04

Локо спечели пловдивското дерби с 1:0 с гол на Димитър Илиев

Локомотив спечели с 1:0 гостуването си на градския съперник Ботев в среща от 5-ия кръг на Първа лига. Голът в Коматево падна в 78-ата минута и стана след комбинация между две резерви – Елитон центрира от корнер, а Димитър Илиев отбеляза с глава. Гост на базата в Коматево бе собственикът на "черно-белите" Христо Крушарски, който бе с охрана и в..

публикувано на 18.08.18 в 20:57

Академик Бултекс 99 привлече младежки национал

Академик Бултекс 99 привлече 19-годишния младежки национал Мартин Сотиров, който е седмото ново име в селекцията на пловдивския баскетболен тим за новия сезон. Гардът има сръбски корени, но притежава и български паспорт. Той е роден в Сърбия и за последно е играл за Константин Ниш. Участва и за България на европейското първенство за младежи до 20 години..

публикувано на 18.08.18 в 12:19

Ботев срещу Локо в първо дерби за сезона - на живо по Радио Пловдив

Днес в 18:30 часа е голямото пловдивско дерби между Ботев и Локомотив. Мачът ще бъде предаван на живо по Радио Пловдив. Двата тима се изправят в поредния страхотен сблъсък помежду си. Страстите под тепетата отново ще достигнат критична точка, като всеки от двата тима ще иска да зарадва феновете си с победа. Първите четири кръга бяха доста противоречиви..

публикувано на 18.08.18 в 07:25

Ботев привлече Антонио Вутов, прави повторен дебют в дербито

Ботев (Пловдив) привлече Антонио Вутов. „Жълто-черният“ клуб сключи договор за трансфера на 22-годишният нападател с италианския Удинезе, с който придоби правата върху футболиста. Контрактът на Вутов с Ботев е за срок от 2 години и изтича на 30.06.2020 година. Международният трансферен сертификат бе изпратен от италианската футболна асоциация в БФС и..

публикувано на 17.08.18 в 20:40

Васил Камбуров се завърна на Лаута

От днес детско-юношеската школа на Локомотив Пловдив ще разполага с още един треньор на вратарите. В клуба на работа се завръща шампионът от 2004-та година Васил Камбуров. Той бе представен официално от директора на академията Димитър Палазов. Васил Камбуров ще се занимава с подготовката на подрастващите вратари. Спецът ще работи в екип заедно с..

публикувано на 17.08.18 в 18:15