Локо излиза срещу Верея за първа домакинска победа

Локомотив (Пловдив) е домакин на Верея (Стара Загора) в 4-тия кръг на Първа професионална лига. Мачът е тази вечер от 20:30 часа, а главен съдия ще бъде Драгомир Драганов.

След победата с 1:0 над Лудогорец в Разград един първи домакински успех за сезона още повече ще вдигне духа на „черно-белите“ преди гостуването на Ботев в пловдивското дерби.

В групата на „смърфовете“ няма нито една промяна в сравнение с предишната среща с Лудогорец.

Групата на Локомотив:

Мартин Луков, Павлин Евтимов, Димитър Везалов, Стивън Езе, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Игор Банович, Парвизджон Умарбаев, Янко Ангелов, Дуйе Мърдеша, Елитон Жуниор, Абделхаким Буна, Бирсент Карагарен, Вилим Посинкович, Симеон Райков, Филип Михалевич, Димитър Илиев, Анте Аралица

Стивън Петков пропуска дербито

Много лоша вест споходи Ботев преди дербито с Локомотив в събота. Голмайсторът на "жълто-черните" Стивън Петков от днес е с гипсов ботуш и ще пропусне следващите три срещи на отбора. На мача с Берое той получи контузия в последните минути и днес е минал ядрено-магнитен резонанс. Изследването е показало разкъсване на връзки на глезена и това налага..

публикувано на 15.08.18 в 18:12

ВК Марица (Пловдив) започна подготовката си

Шампионът и носител на Купа България по волейбол при жените Марица (Пловдив) започна подготовката си за новия сезон. Преди заниманието в зала "Лаута" старши треньорът Иван Петков и главният мениджър Борис Халачев приветстваха състезателките и казаха няколко думи за новия сезон. След това треньорката от школата на тима Габриела Айшинова поднесе питка на..

публикувано на 14.08.18 в 17:42

Академик Бултекс 99 привлече американски гард

Академик Бултекс 99 привлече американския гард Дайшон Найт за новия сезон. Той ще бъде четвъртият чужденец в селекцията на пловдивския баскетболен тим след сърбите Николай Вуйович и Младен Виткович, както и Питър Олисемека от Нигерия. Дайшон Найт е роден на 30 април, 1991 година в Балтимор, САЩ, висок е 185 см и тежи 86 кг. В последния сезон игра за..

публикувано на 14.08.18 в 16:45

Локо се готви на пълни обороти за пловдивското дерби

Локомотив (Пловдив) започна подготовката си за предстоящия шампионатен мач срещу Ботев (Пловдив). „Черно-белите“ са гости в събота (18.08) на базата в Коматево. Дербито е от 5-тия кръг на Първа професионална лига и е насрочено за 18:30 часа, като Радио Пловдив ще го предава пряко. „Черно-белите“ проведоха две занимания в понеделник. И двете занимания..

публикувано на 14.08.18 в 10:19

Димитър Кузманов с разромна победа на Чалънджър в Германия

Димитър Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите „Чалънджър" в Меербуш (Германия) с награден фонд 43 хиляди евро и гостоприемство. На старта българинът победи с 6:3, 6:0 Глеб Сахаров от Франция за 54 минути игра. В първия сет Мико стигна до пробив за 4:2 и задържа преднината си до края. През втората част..

публикувано на 13.08.18 в 18:13

Ботев допусна драматичен обрат и загуби с 1:2 като гост на Берое

Ботев (Пловдив) загуби с 1:2 като гост на Берое в двубой от 4 кръг на Първа професионална лига и дерби №100 между двата отбора. Двубоят под Аязмото предложи на публиката драматичен завършек. И трите попадения паднаха в заключителните минути на срещата, като първо Ботев поведе чрез Стивън Петков в 78-ата минута, след което домакините обърнаха с гол на..

публикувано на 11.08.18 в 20:57