Бейби бум в пловдивска болница на 10.10. :)

Снимка: БНР

Бум на бебета в пловдивската болница "Селена" на десетия ден от десетия месец на годината. От 12:00 до 16 часа се родиха 19 бебета в болницата. Докрая на деня се очаква броят на ражданията да се увеличи и още.

10 от децата се раждат с операция, а 9 по естествен път. Едва половината от операциите обаче са планувани за тази дата по желание на родилките.

От началото на годината до момента само в болница „Селена“ са родени 1792 бебета.

Все повече са и семействата, които решават да съхранят стволови клетки на територията на болницата, заради изключително благоприятната възможност цялата процедура да се извърши за по-малко от няколко часа и по този начин да се запазят 100% живи клетки.

УЕФА на нова инспекция на "Лаута" във вторник

Локомотив (Пловдив) е все по-близо до домакинство на „Лаута“ в Лига Европа. „Смърфовете“ чакат своя съперник – Радник (Биелина) или Спартак (Търнава) във втория кръг на турнира. „Черно-белите“ ще са домакини в първата среща на 25 юли, а реваншът е на 1 август. Клубът действа усърдно по покриване на всички критерии и изисквания за лицензирането на..

публикувано на 24.06.19 в 10:43

България с отличен обрат срещу Германия в Лигата на нациите

Българският национален отбор по волейбол победи Германия с 3:2 гейма (26:28, 18:25, 25:23, 25:19, 15:10) в среща от Лигата на Нациите при мъжете. Този успех е четвърти за българския отбор от 12 мача, заемайки 12-о място с 10 точки, като имат и 8 поражения. Германия е на 14-о място в класирането с 2 победи и 10 поражения. През тази седмица в последния..

публикувано на 24.06.19 в 09:21

Ботев (Пловдив) победи с 1:0 съименика си от Гълъбово

Ботев (Пловдив) се наложи с 1:0 над Ботев (Гълъбово) в контролна среща. Спарингът се игра под жаркото слънце на централния терен на „Футболен комплекс Ботев 1912“. Мачът бе неофициален дебют за новия наставник на „канарчетата“ Желко Петрович. Единственото попадение реализира Кристиан Добрев в средата на второто полувреме. „Жълто-черните“ имаха..

публикувано на 22.06.19 в 13:31

Алекс Начева с най-добро постижение в света за годината

Пловдивчанката Александра Начева оглави световната ранглиста в тройния скок за сезона за девойки под 20 години, след като отново премина границата от 14 метра на първенството на Румъния за юноши и девойки под 20 години, което се провежда в Питещ. Още в първия си опит Начева скочи 14,13 метра с попътен вятър 1,4 м/с и така изравни най-добрия резултат в..

публикувано на 22.06.19 в 09:15

Локо победи с 1:0 Сабаил (Баку)

Локомотив (Пловдив) постигна първа победа по време на лятната си подготовка, след като се наложи с 1:0 над Сабаил (Азербайджан) във втората си контрола от подготвителния си лагер. В първия си спаринг възпитаниците на старши треньора Бруно Акрапович отстъпиха с 0:1 на македонския Академия Пандев. Двубоят се проведе на терена на комплекс „Пири“ в..

публикувано на 22.06.19 в 08:47