Бивша шампионка на Европа подписа с ВК Марица

ВК Марица (Пловдив) привлече трето чуждестранно попълнение за предстоящия сезон. 30-годишната разпределителка Ана Гърбац, настояща националка на Хърватия и бивша клубна шампионка на Европа, подписа за една година с първенеца на България и ще помага в битките от Шампионската лига и Националната волейболна лига.

Гърбац започва кариерата си през 2002 година в хърватския Рийека (Риека). Играла е още за отборите на Колуси Сирио (Перуджа, Италия), Волеро (Цюрих, Швейцария), Будовлани (Лодз, Полша), Азеррейл (Баку, Азербайджан), Унендо Ямамай (Бусто Арсицио, Италия), Локомотив (Баку, Азербайджан), Волей Алба (Блаж, Румъния) и Таурон МКС (Донброва Гурнича, Полша).

Хърватката има множество спечелени трофеи през кариерата си. Тя печели Шампионската лига през 2008 година с Колуси Сирио. Със същия отбор година по-рано печели и Купата на ЦЕВ. С Волеро Гърбац печели бронз от Световното клубно първенство през 2015 година. Ставала е национален шампион на Хърватия, Италия, Швейцария и Румъния. В същите страни е триумфирала и с националните купи. Печелила е и суперкупите на Италия и Румъния.

Като част от девическия национален отбор на Хърватия, през 2005 година Гърбац печели индивидуални награди за най-добър разпределител на Европейското първенство до 18 години и за най-добър изпълнител на сервис на Световното първенство до 18 години. От следващата година до днес, тя е част от женския национален отбор на Хърватия, с който участва на две Световни първенства – през 2010 и през 2014 година.

Мико отпадна на осминафиналите в Банкок

Втората ракета на България Димитър Кузманов отпадна в третия кръг на турнира по тенис на твърди кортове от сериите "Чалънджър" в Банкок (Тайланд) с награден фонд 54160 долара и гостоприемство. Мико загуби от поставения под номер 15 Джеймс Дъкуърт (Австралия) с 3:6, 1:6 за 67 минути. Дъкуърт, 210-и в света в момента, пласира 9 аса и допусна само един..

публикувано на 21.02.19 в 10:51

Левски с първа победа при Георги Дерменджиев

Левски постигна първия си успех под ръководството на новия старши треньор Георги Дерменджиев. В двубой от 22-ия кръг в Първа лига "сините" победиха с 2:0 като гости Витоша (Бистрица). В 22-ата минута на стадион "Васил Левски" Давиде Мариани изведе отлично Паулиньо и той технично прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на Витоша. Превъзходството на..

публикувано на 21.02.19 в 10:19
ВК Марица (Пловдив) с историческа победа в Шампионската лига

Марица с историческа победа в Шампионската лига

Марица (Пловдив) извоюва дългоочакваната първа историческа победа за български женски волейболен отбор в групите на Шампионската лига. Българският шампион победи френския шампион Безие (Безие) с 3:1 (25:15, 19:25, 25:15, 25:16) и постигна първа историческа победа в най-силния европейски клубен турнир в женския волейбол. Двубоят се проведе пред около..

публикувано на 20.02.19 в 20:44

Локо загуби с 0:2 от Септември

Септември (София) победи Локомотив (Пловдив) с 2:0 в двубой от 22-ия кръг на Първа лига. Победата дойде след голове на Асен Чандъров в 30-ата минута от дузпа и Борис Галчев в 86-ата минута. В 30-ата минута на мача от дузпа Асен Чандъров откри резултата за Септември, след като нигериецът Стивън Езе игра с ръка в наказателното поле след удар на Русев и..

публикувано на 20.02.19 в 16:29

Марица срещу Безие пряко по Радио Пловдив днес от 18:00 часа

Пловдив и България отново се готвят за голям мач от волейболната Шампионска лига на Европа. Тази вечер от 18:00 часа първенецът на България Марица (Пловдив) посреща първенеца на Франция Безие (Безие) с нова надежда да постигне историческа първа победа на наш женски отбор в груповата фаза на най-елитната клубна надпревара. Срещата ще бъде предавана пряко..

публикувано на 20.02.19 в 10:23