Ето кои рефери ще свирят на Ботев и Локо в 15-ия кръг

Георги Иванов ще бъде главен съдия на срещата от 15 кръг на Първа лига между отборите на Ботев (Пловдив) и Септември. Двубоят е в събота от 12:30 часа "Футболен комплекс Ботев 1912".

Помощници на Иванов ще бъдат Андрей Николов и Петър Митрев. За четвърти съдия е назначен Рюстем Карагарен, а съдийски наблюдател ще е Петър Петров.

Петър Костадинов пък ще свири двубоя между Славия и Локомотив (Пловдив) в неделя от 14:30 часа. Негови асистенти ще бъдат Илиян Капарашев и Милен Дончев, четвърти е Петър Григоров Григоров, а съдийски наблюдател Костадин Гергинов.

Нася Димитрова е новият капитан на ВК Марица

Нася Димитрова ще е новият постоянен капитан на женския тим на ВК Марица. Тя замества на поста Радосвета Тенева, която това лято реши да сложи край на състезателната си кариера. По време на мачовете от предсезонната подготовка в Турция и Румъния старши треньорът Иван Петков бе поверил капитанската функция на опитната хърватка Ана Гърбац, но след като..

публикувано на 14.11.18 в 17:55

Щутгарт влезе в групата на Марица в Шампионската лига

Германският Щутгарт се красира за груповата фаза на Шампионската волейболна лига при жените след като отстрани миналогодишните бронзови медалистки от Алба Блаж (Румъния). По този начин те влязоха в група „А“, където са ВК Марица (Пловдив) Вакъфбанк (Истанбул) и Безиер (Белгия). Германският тим бе загубил с 1:3 първия мач мв Румъния, като на реванша..

публикувано на 14.11.18 в 07:48

Академик Бултекс 99 загуби от Берое в Балканската лига

Берое надигра с 95:86 точки като гост Академик Бултекс 99 в българското дерби от Балканската лига по баскетбол. Гостуващият тим взе аванс в края на първата част след тройки на Конър Франкамп, но точно преди почивката пловдивчани се върнаха в двубоя. След 20 минути игра Берое водеше с 44:42 точки. В третата четвърт воденият от старши треньора Любомир..

публикувано на 14.11.18 в 07:45

Както се очакваше Дисципът посече Локомотив Пловдив!

15-ти кръг ППЛ С предупреждения – 35  състезатели   Със спиране от състезателни права ССП лв. Стилиян Петров Николов ПФК „Септември” София 1 200 Ериксон Патрик Корея Андраде ПФК „Черно море“ Варна 1 250 Йерсон Кабрал ПФК „Левски“ София 1 300 Йордан Димитров Апостолов ПОФК “Ботев“ Враца 1 250 Димитър Костадинов..

публикувано на 13.11.18 в 14:14

Ботев с контрола срещу съименника си от Гълъбово

Ботев (Пловдив) ще изиграе контрола срещу Ботев (Гълъбово) в паузата на първенството. Спарингът ще се проведе на 16.11 (петък) от 11:00 часа на "Футболен комплекс Ботев 1912". Във вторник и сряда "канарчетата" ще тренират двуразово, а за четвъртък е предвидено едно занимание. След срещата с намиращия се на девето място във Втора лига отбор,..

публикувано на 12.11.18 в 16:46

Гласуваха концесиите на ПФК Локомотив и Спартак (Пловдив)

Общинският съвет даде на концесия за срок от 35 години имоти, поискани от ПФК Локомотив и Спартак (Пловдив). На днешната сесия "за" гласуваха 34 съветници, 1 "против" и 7 "въздържал се". От групата на БСП се въздържаха, като обявиха, че по принцип са за концесиите, но са против неправилната политика на управляващите. Става въпрос за стадион "Локомотив" и..

публикувано на 12.11.18 в 10:20

Марица започна сезона с чиста победа

ВК Марица (Пловдив) стартира участието си в новия сезон на Националната волейболна лига за жени с чиста и категорична победа. В мач от втория кръг на първенството, шампионките надиграха гостуващия Славия (София) с 3:0 (25:9, 25:18, 25:17) пред около 1000 зрители в зала „Колодрума“. Това бе първата среща от НВЛ, проведена в най-голямата спортна зала в..

публикувано на 12.11.18 в 08:00