Антонио Вутов с награда за футболист №1 на 17 кръг

Антонио Вутов бе награден за футболист №1 на 17-ия кръг в Първа лига. В него "канарчетата" победиха Берое с 4:1, а Вутов се отчете с две попадения във вратата на "заралии".

От началото на сезона нападателят е взел участие в 14 мача на "жълто-черните". В тях 22-годишният играч е реализирал 4 попадения.

В същото време Ботев започна подготовката си за домакинския мач срещу Витоша (Бистрица). Срещата е в понеделник от 17:30 часа на "Футболен комплекс Ботев 1912". До срещата с бистричани "канарчетата" ще тренират по веднъж на ден.

Красен Кралев и Иван Тотев откриха 2 лекоатлетически зали

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев откри две обновени закрити зали за лека атлетика в Пловдив заедно с кмета Иван Тотев и областният управител Здравко Димитров. Близо 660 000 лева са вложени за обновяването на закритите зали за лека атлетика на спортните клубове Ботев и Локомотив в Пловдив, в които тренират шампионките Александра Начева и..

публикувано на 17.12.18 в 13:56

Али Соу и съдията спасиха ЦСКА-София срещу Ботев Пд

ЦСКА победи Ботев Пловдив с 2:1 в последния мач за календарната 2018 година в родната Първа лига. Головете бяха дело на Соу (14, 28) и Серкан Юсеин, който засече с глава чудесно центриране на Филип Филипов в 68-та минута.  В 90-ата минута пък Стивън Петков вкара след подаване на Балтанов, но попадението бе отменено заради много тънка засада на халфа на..

публикувано на 17.12.18 в 10:05

Капитанът на Локо-Пловдив Димитър Илиев е футболист №1

Капитанът на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев бе избран за футболист номер 1 за отминаващата 2018 година. Той е събрал най-много гласове в анкетата, проведена сред привържениците на отбора. На второ и трето място в класацията са съответно Бирсент Карагарен и Мартин Луков. Нападателят на Локомотив (Пловдив) Ален Ожболт пък бе отличен като автор на..

публикувано на 17.12.18 в 10:00

Академик отново изпусна Балкан с 1 точка, сега като гост

Академик Бултекс 99 изпусна да победи Балкан в Ботевград в резултатен и много зрелищен и мъжки мач. Домакините спечелиха в истинска драма само с една точка – така, както и в първата срещу между двата тима за сезона в Колодрума. Балкан победи с 97:96 (21:24, 31:24, 21:20, 28:24), но пловдивският баскетболен тим пропусна златни възможности в края. Двубоят..

публикувано на 17.12.18 в 09:56

Избират Спортист и Треньор на годината в Смолян

Смолян ще избере „Спортист и Треньор на годината”. Номинирани тази година са 17 спортисти от 7 клуба, както и четирима треньори. За втора поредна година община Смолян организира и анкета “Спортист на гражданите”, в която са включении всички спортисти от града.

публикувано на 17.12.18 в 07:22

Ботев завърши годината с 1:2 от ЦСКА при тежки условия в София

Ботев (Пловдив) допусна минимална загуба с 1:2 от ЦСКА-София в мач от 20-ия кръг на Първа лига. Двете попадения за домакините реализира Али Соу, а точен за „канарчетата“ бе Стивън Петков. Срещата трябваше да стартира в 17:30ч., но заради падналия сняг в София двубоят започна с 90 минути закъснение. Домакините положиха усилия да приведат терена в..

публикувано на 16.12.18 в 21:03

Дербито между ЦСКА и Ботев отложено за 19:00 часа заради сняг

Последният мач от Първа лига за годината - дербито между ЦСКА и Ботев (Пловдив) бе отложено от 17:30 за 19:00 часа заради натрупалия сняг по терена на стадион "Българска армия". Феновете също се включиха в почистването. Крайното решение на рефера Драгомир Длаганов след консултация със служебните лица и с представигтели и на двата отбора е мачът да се..

публикувано на 16.12.18 в 18:24