Виктория Волей срещу Царево за Купата на България

Пловдивският Виктория Волей ще бъде домакин на Царево в третия кръг на турнира за Купата на България при мъжете. В него участват отбори от първенството във втората група по волейбол - Висшата лига. Това са осемте победители от втория кръг, които се срещат помежду си в четири срещи. Във втория кръг пловдивчани победиха отбора на Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:16) гейма като гости.

Двойките за третия кръг са:

Звездец (Горна Малина) - Черноморец (Бяла)
Арда (Кърджали) - Раковски 1964 (Севлиево)
Славия (София) - Град (Белоградчик)
Виктория Волей (Пловдив) - Царево

Всички мачове ще се играят на 12 декември (сряда). Точните часове ще бъдат съобщени допълнително.

Победителите от третия кръг се срещат с отборите от Суперлигата. В четвъртия етап от надпреварата ще участват шестнадесет тима, като жребий ще определи новите двойки на 13 декември.

Марица U12 шампион без загуба!

Отборът на Марица (Пловдив) за момичета, родени през или след 2007 година спечели шампионската титла в регион „Тракия и Струма“ на Държавното първенство до 12 години. Срещите се проведоха в зала „Арена Асарел“ в Панагюрище. Момичетата на Кристина Якимова победиха във финала Родопа (Смолян) с 2:0 (25:8, 27:25) и за четвърта поредна година вдигнаха..

публикувано на 25.05.19 в 18:52

Спартак (Пловдив) получи Купата и златните медали

Спартак (Пловдив) получи Купата и златните медали за първото място в БОФГ-Запад.  „Гладиаторите“ са категоричен победител с пълен актив от точки мач преди края на сезона. Преди мача със Спартак (Ново село), те бяха наградени от главния секретар на БФС- Пловдив Огнян Златков. Спартак спечели първото място в състав:  Константин Велков, Алекс..

публикувано на 25.05.19 в 15:09

ЦСКА победи Ботев с 1:0, но шампион отново е Лудогорец

ЦСКА-София завърши със сребърните медали в Първа лига за трета поредна година. Надеждите на "червените" да вдигнат титлата угаснаха, след като Лудогорец спечели убедително срещу Черно море с 4:1 и обезсмисли срещата на ЦСКА срещу Ботев (Пловдив), която "червените" спечелиха с 1:0 с гол в 90-а минута на Жоржиньо. Така ЦСКА-София завърши на второ място..

публикувано на 25.05.19 в 08:14

България отстъпи на САЩ в Лигата на нациите

България загуби третия си мач от волейболната Лига на нациите при жените с 0:3 гейма (20:25, 16:25, 21:25) от актуалния носител на трофея САЩ в последна среща от турнира в "Монбат Арена" в Русе. Старши треньорът Иван Петков направи няколко промени за старта на мача в сравнение със срещата срещу Белгия като на игрището излязоха капитанът Лора Китипова,..

публикувано на 24.05.19 в 18:01

Ботев се събира на 10 юни

Николай Киров успя да събере 18 футболисти за последния за сезона мач - с ЦСКА. В групата има петима юноши, тъй като Белия не може да разчита на куп играчи- Радо Апостолов и Антонио Вутов са наказани, Радослав Терзиев и Антон Карачанаков са контузени, Атанас Зехиров и Васил Шопов са оперирани, Иван Чворович пък вече е освободен. Групата на Ботев:..

публикувано на 24.05.19 в 17:59