Виктория Волей срещу Царево за Купата на България

Пловдивският Виктория Волей ще бъде домакин на Царево в третия кръг на турнира за Купата на България при мъжете. В него участват отбори от първенството във втората група по волейбол - Висшата лига. Това са осемте победители от втория кръг, които се срещат помежду си в четири срещи. Във втория кръг пловдивчани победиха отбора на Изгрев (Ябланица) с 3:0 (25:16, 25:22, 25:16) гейма като гости.

Двойките за третия кръг са:

Звездец (Горна Малина) - Черноморец (Бяла)
Арда (Кърджали) - Раковски 1964 (Севлиево)
Славия (София) - Град (Белоградчик)
Виктория Волей (Пловдив) - Царево

Всички мачове ще се играят на 12 декември (сряда). Точните часове ще бъдат съобщени допълнително.

Победителите от третия кръг се срещат с отборите от Суперлигата. В четвъртия етап от надпреварата ще участват шестнадесет тима, като жребий ще определи новите двойки на 13 декември.

Обявяват Спортист на Пловдив за 2018 тази вечер

Тази вечер от 19:00 часа в зала „Пловдив“ на „Гранд хотел Пловдив“ на официалната церемония ще бъдат наградени „Най-добрите спортисти на град Пловдив“ за 2018 година. Анкетата е на дирекция „Спорт и младежки дейности“ и на пловдивските журналисти. До този момент е ясно единствено, че лекоатлетката Александра Начева е абсолютен фаворит за наградата при..

обновено на 11.12.18 в 11:21

"Академик Бултекс 99" ще почете доайена на клуба в сряда

Баскетболен доайен ще бъде честван на мача на Академик Пловдив в сряда срещу македонския Кожув в Балканската лига. Димо Въжаров, роден през 1931 година, е един от първите играчи на Академик. На мача, който започва в 18.30 часа в зала "Колодрума", той ще получи екземпляр от наскоро издадената книга "Пловдив - 105 години баскетболна слава" на Васил Нейчев...

публикувано на 11.12.18 в 09:58

Ботев разби Витоша с 3:0 след хеттрик на Тодор Неделев

Ботев (Пловдив) разгроми с 3:0 Витоша (Бистрица) в мач от 19-ия кръг на Първа лига. Хеттрик за домакините направи Тодор Неделев, а съотборникът му Димитър Пиргов бе изгонен от игра в края на първото полувреме за фаул срещу излизащия на удобна позиция Наско Милев. Ботев вече е на четвърто място във временното класиране с актив от 35 точки, с 2 повече от..

публикувано на 10.12.18 в 19:33
Георги Кабаков

Георги Кабаков с престижен наряд в Шампионската лига

Българският съдия Георги Кабаков получи престижен наряд за двубоя от груповата фаза на Шампионската лига между Валенсия и Манчестър Юнайтед. Срещата е на 12 декември от 22:00 часа на стадион "Местая". В бригадата на пловдивчанина влизат още Деян Вълков и Мартин Маргаритов. Като допълнителни асистент рефери са определени Никола Попов и Станислав..

публикувано на 10.12.18 в 17:47

"Вход Свободен" - за цветната философия на ежедневието

До толкова сме свикнали с преплитането на истина и лъжа, лицемерие и откровеност, не заради неспособност да различим едното от другото, а защото вече нито истината, нито лъжата съществуват в чист вид! Всичко в живота ни представлява една сплав от прекрасно развити доводи. Ето така, ние във "Вход Свободен" ще се превърнем в археолози на съвестта и ще се..

обновено на 10.12.18 в 12:06

Иван Команов с бронзов медал от ЕП по карате киокушин

Пловдивчанинът Иван Команов спечели бронзов медал на Европейското първенство по карате киокушин във Варна в категория до 70 кг. Със златото се окичи Кристиян Дойчев в категория до 85 килограма. България има общо 1 златен, 2 сребърни и 7 бронзови отличия. Специална награда за най-добра техника при мъжете спечели Кристиян Дойчев, а при ветераните приза..

публикувано на 10.12.18 в 09:29

ВК Марица разби Перун за 44 минути

Марица (Пловдив) посигна петата си пооедна чиста победа от началото на сезона в Националната волейболна лига за жени. В среща от шестия кръг, играна пред около 700 зрители в пловдивската зала Колодрума, шампионките разгромиха гостуващия Перун (Варна) с 3:0 (25:5, 25:4, 25:15) след едва 44 минути игра. Иван Петков започна мача с необичайна стартова..

публикувано на 10.12.18 в 09:26