Честит рожден ден на Георги Георгиев

На днешната дата преди 56 години е роден легендарният халф на "жълто-черните" Георги Георгиев. Той е един от героите на националния ни отбор по футбол от Световното първенство в САЩ през 1994-а година, когато "лъвовете" спечелиха бронзовите медали.

В отбора на Ботев (Пловдив) играе в периода 1984-1988 година. С екипа на "канарчетата" е сребърен медалист през 1986 година и бронзов медалист от футболните шампионати през  1985, 1987 и 1988 година.

Техничарят има 98 мача и 26 гола за „жълто-черните”, като е играл още за Марица, ЦСКА и френския Мюлюз. В кариерата си има 395 мача и 83 гола. За националния отбор на България има изиграни 10 мача.

Мохамед Айдара дебютира с гол за Локо (Пловдив) в контрола

Локомотив (Пловдив) постигна нова победа в контролите си от предсезонната си подготовка. „Смърфовете“ се наложиха с 2:0 над Локомотив (Горна Оряховица). Попаденията за успеха реализираха Ален Ожболт и каращият проби Мохамед Айдара, а още два гола през втората част бяха отменени заради засада. Oще в първата минута пловдивчани, които играха в тази среща..

публикувано на 20.01.19 в 19:47

"Академик Бултекс" загуби от "Левски" със 75:87

Баскетболистите на пловдивския "Академик" загубиха от шампиона "Левски" със 75:87 в мач от Националната лига за мъже, игран в София и така допуснаха седма загуба в първенството. Първото полувреме беше много равностойно и след като си размениха първите две четвърти с по две точки преднина - 22:20 и 20:18, двата отбора се оттеглиха на почивка при..

публикувано на 20.01.19 в 10:33

Григор Димитров отпадна от Откритото на Австралия

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров загуби на осминафиналите от американеца Франсис Тиафо с 5:7, 6:7 (6), 7:6 (1), 5:7 в Мелбърн и отпадна от Откритото първенство на Австралия. В първия сет българинът пропусна цели седем възможности за пробив, сам допусна такъв в края на сета и го загуби с 5:7. Във втория двамата състезатели играха равностойно и в..

публикувано на 20.01.19 в 10:13

Антон Карачанаков подписа с Ботев

Отборът на Ботев Пловдив осъществи третия си зимен трансфер. "Канарчетата" подсилиха състава си с офанзивния футболист Антон Карачанаков.  27-годишното крило подписа с "жълто-черните" за срок от 2 години и 6 месеца. За последно футболистът бе част от втородивизионния гръцки тим Панахайки. Антон Карачанаков е роден на 17 януари 1992 година в Ново..

публикувано на 18.01.19 в 17:57

Григор Димитров с трети успех в Мелбърн

Григор Димитров се класира за осминафиналите на Откритото първенство на Австралия. Българинът постигна чиста победа в двубоя си от третия кръг срещу Томас Фабиано – 7:6 (5), 6:4, 6:4. Димитров започна нахъсано мача и заслужено проби за 4:2. В следващия гейм обаче имаше проблеми със сервиса. Фабиано поведе с 40:0 и направи рибрейк при третата си..

обновено на 18.01.19 в 10:09

Марица с обрат за победа над КСМ Букурещ в контрола

Марица (Пловдив) победи румънския шампион КСМ Букурещ (Букурещ) с 3:2 (15:25, 17:25, 25:22, 25:22, 17:15) в първата контрола между двата отбора в румънската столица. По програма двубоят трябваше да се играе в зала "Поливалента", но спарингът беше преместен в зала "Елийт спорт". Марица започна двубоя с пасив от 0:2, но шампионките на България обърнаха..

публикувано на 16.01.19 в 21:45

Академик на полуфинал за Купата срещу Левски

Пловдивският баскетболен тим на Академик Бултекс 99 се класира за полуфинала на турнира за Купата на България. Момчетата на старши треньора Асен Николов му поднесоха хубав подарък за 44-я му рожден ден днес и победиха като гости Ямбол със 79:72 (19:26, 18:19, 23:17, 19:10). В първата среща пловдивчани бяха спечелили със 17 точки разлика в „Колодрума“,..

публикувано на 16.01.19 в 21:20