Ботев победи с 3:1 Несебър, Доре се завърна с гол

Ботев (Пловдив) победи с 3:1 втородивизионния Несебър в генералната си репетиция преди началото на пролетния дял от сезона. На официалния терен на клубната база "жълто-черните" демонстрираха настроение и надиграха тотално своя противник.

Привлеченият преди броени дни в състава Феребори Доре поведе атаката и успя да увенчае неофициалния си повторен дебют с жълто-черния екип с попадение в края на първото полувреме. Тодор Неделев и 17-годишният нападател Иван Василев вкараха другите два гола след почивката, а гостите успяха да намалят в заключителните минути на двубоя.

В 40-ата и 42-ата минути дуото централни бранители Кристиан Димитров и Димитър Пиргов стреляха в напречната греда след центрирания на Неделев.

Ботев: Чворович, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов Тодор Неделев, Антонио Вутов, Фериборе Доре, Антон Карачанаков (Лазар Марин, Филип Филипов, Кристиан Добрев, Радослав Апостолов, Костадин Ничев, Иван Василев)

Георги Дерменджиев начело на България

Българският национален отбор има своя нов селекционер. Йордан Лечков набързо свърши работата  и повери "лъвовете" в ръцете на Георги Дерменджиев. Може би вицепрезидентът на отиващото си БФС игра на сигурно, след като реши да се довери на специалист с достатъчно авторитет. "Доста бързо се случиха нещата. Говорих с Данчо Лечков и бързо се разбрахме. Аз..

публикувано на 21.10.19 в 18:01

"Канарчетата" без контрола в паузата, имат двама контузени

Отборът на Ботев (Пловдив) няма да играе контролна среща по време на прекъсването на шампионата. Днес "канарчетата" проведоха първото си занимание за новата седмица. Във вторник и сряда "жълто-черните" ще тренират двуразово, а за четвъртък е предвидено едно занимание. В петък ботевистите ще почиват, а от уикенда ще започнат подготовката си за..

публикувано на 21.10.19 в 17:43

Локомотив отказа армейците от тройката

Локомотив Пловдив победи ЦСКА-София с 1:0 дербито от 13-ия кръг на Първа лига, което се игра на стадиона в квартал "Лаута". Йосип Томашевич (16) бе точен за черно-белите. Десет минути преди края той остави тима си с човек по-малко заради втори жълт картон. По този начин възпитаниците на треньора Акрапович останаха на трето място във временното класиране,..

публикувано на 20.10.19 в 21:07

Пламен Илиев попречи на Ботев за нещо срещу шампиона

Лудогорец победи Ботев (Пловдив) с 1:0 като гост в "Коматево". До голяма степен разградчани дължат победата си на страхотни изяви на Пламен Илиев. Резултатът бе открит още в 7-ата минута. Марселиньо подаде към Жоржиньо, който с хубав диагонален удар изведе "орлите" напред в резултата. Стражът на Ботев Янко Георгиев не се намеси подобаващо при..

публикувано на 19.10.19 в 19:33

Юбилейно парти в „Алтер его”

Задава се стотният брой на „Алтер его”! А това си заслужава едно радио-парти с много гости и подаръци. Поканени сте и вие, входът е свободен.  Ако празнувате с нас, ще чуете какви сюрпризи са ни приготвили: Йордан Велчев, Здравко Попов, Божана Апостолова, доц. Владимир Янев, Ириен Трендафилов, Жоро Пеев, Калин Терзийски, Владислав Христов,..

обновено на 19.10.19 в 10:23