Ботев победи с 3:1 Несебър, Доре се завърна с гол

Ботев (Пловдив) победи с 3:1 втородивизионния Несебър в генералната си репетиция преди началото на пролетния дял от сезона. На официалния терен на клубната база "жълто-черните" демонстрираха настроение и надиграха тотално своя противник.

Привлеченият преди броени дни в състава Феребори Доре поведе атаката и успя да увенчае неофициалния си повторен дебют с жълто-черния екип с попадение в края на първото полувреме. Тодор Неделев и 17-годишният нападател Иван Василев вкараха другите два гола след почивката, а гостите успяха да намалят в заключителните минути на двубоя.

В 40-ата и 42-ата минути дуото централни бранители Кристиан Димитров и Димитър Пиргов стреляха в напречната греда след центрирания на Неделев.

Ботев: Чворович, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Еберт Кардосо, Кристиан Димитров, Радослав Терзиев, Лъчезар Балтанов Тодор Неделев, Антонио Вутов, Фериборе Доре, Антон Карачанаков (Лазар Марин, Филип Филипов, Кристиан Добрев, Радослав Апостолов, Костадин Ничев, Иван Василев)

Локо направи 1:1 като гост на Левски

Локомотив (Пловдив) направи 1:1 като гост на Левски в последния мач от 21-ия кръг на Първа лига. "Сините" доминираха през 90-те минути на "Георги Аспарухов", но трябваше да догонват в резултата, след като в 44-ата Анте Аралица вкара за гостите от Пловдив. След почивката Давиде Мариани изравни в 71-ата, но домакините не успяха да стигнат до пълен обрат..

публикувано на 17.02.19 в 20:45

Радио Пловдив предава на живо дербито Левски - Локомотив

Локомотив (Пловдив) гостува на Левски в дербито на 21 кръг на Първа професионална лига. Двубоят на ст. "Георги Аспарухов" ще бъде ръководен от рефера Драгомир Драганов. Може да слушате мача на живо по Радио Пловдив от 17:30 часа. В лагера на Локомотив наказан е Вилим Посинкович, а контузени са Ален Ожболт и Мустафа Абдулахи. В групата попадна новото..

публикувано на 17.02.19 в 11:11

Академик победи Левски, но не стигна до финал за Купата

Академик Бултекс 99 остана на крачка от първи финал за Купата на България! Отборът на Асен Николов изигра много добър мач и грабна авторитетна победа срещу шампиона Левски Лукойл с 87:77 (19:23, 24:18, 20:19, 24:17) в Колодрума. Тя обаче не стигна за финал за Купата на България след загубата с 18 точки в първата полуфинална среща в София в сряда...

публикувано на 16.02.19 в 21:18

Ботев победи с 1:0 Славия в първия официален мач за 2019

Ботев (Пловдив) стартира с победа с 1:0 над Славия в подновяването на шампионата в 21 кръг на Първа професионална лига. Още в  10-ата минута Лъчезар Балтанов по перфектен начин видя откриващия се напред Антонио Вутов и пусна пас в коридор през цялата защита на Славия. За завърналия се в "жълто-черния" клуб не остана нищо друго, останал очи в очи с..

публикувано на 16.02.19 в 19:53

ВК Марица с рутинно 3:0 като гост на ЦСКА

Марица (Пловдив) не срещна никакви проблеми при гостуването си на ЦСКА (София) за 11-ия си мач от Националната волейболна лига. При неблагоприятни за провеждане на волейболен мач условия в студената и неприветлива зала „Васил Симов“, шампионките разгромиха своите домакини с 3:0 (25:14, 25:15, 25:18) след само 62 минути игра и продължават да са начело в..

публикувано на 16.02.19 в 07:38