Локомотив се прибра от Турция

Локомотив Пловдив се прибра от дългия си лагер в Турция. Черно-белите ще получат ден почивка, след което ще подновят занимания преди рестартирането на шампионата. В Анталия черно-белите изиграха четири контроли, в които записаха 2 убедителни победи и 2 равенства. Така черно-белите не познават вкуса на загубата през новата 2019-а година.

Локо Пд – Динамо Тбилиси 2:2

Локо Пд – Беласица Струмица 4:1

Локо Пд – Спартак Суботица 3:0

Локо Пд – Сеница 0:0

Локомотив подновява първенството с гостуване на Левски (София). Мачът на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" е на 17 февруари от 17:30.

Академик (Пловдив) се пребори за Топ 4 в НБЛ

Академик Бултекс 99 запази четвъртото си място в редовния сезон, след като победи убедително у дома Черно море със 100:79 (23:28, 34:11, 22:25, 21:15). Домакините започнаха неособено убедително и допуснаха съперника да вземе първата четвърт, но след това поеха контрола на мача в свои ръце. Добрата стрелба от тройката (12 от 31) отново бе един от..

публикувано на 24.04.19 в 22:34

Пловдивски финал за Купата! Ботев изхвърли ЦСКА с 9 души!

Ботев (Пловдив) се класира за финала на турнира за Купата на България, където ще срещне градския съперник Локомотив в сблъсък за трофея. Това се случва за първи път в историята на българския футбол. "Канарчетата“ стигнаха до зрелищно и изключително драматично равенство 3:3 при визитата си на ЦСКА и отстраниха „червените“ с общ резултат 6:5.  "Армейците"..

публикувано на 24.04.19 в 21:21

Академик Бултекс 99 показа 3 купи в Общината

Три купи показа баскетболният Академик Бултекс 99 на специалната среща с кмета на Пловдив Иван Тотев, зам. кмета по спорта Георги Титюков и кмета на район Тракия Костадин Димитров в Община Пловдив днес. Клубният президент Васил Врачев, спортният директор Тина Димитрова, старши треньорът Асен Николов, помощникът му Йордан Янков и баскетболистите от..

публикувано на 24.04.19 в 14:34

Иван Тотев: Заедно искаме построяването на ст. "Пловдив"

Кметът Иван Тотев обяви пред пловдивските журналисти, че вече има договорка с всички футболни клубове - Ботев, Локомотив, Марица и Спартак по отношение на бъдещето на стадион "Пловдив". Той прие БК Академик Бултекс 99 и ги поздрави за спечелените купи за трето място в Балканската лига, както и за първо и трето място в юношеския турнир в Сараево...

публикувано на 24.04.19 в 11:48

Локомотив на финал!

Отборите на Септември и Локомотив (Пловдив) не успяха да излъчат победител в тазвечершния мач-реванш от полуфиналите за Купата на България. Те завършиха при нулев резултат, който обаче нямаше никакво значение за "черно-белите", които се класираха на финал в турнира, след като в първия двубой взеха победа с 4:0. Съперник на Локомотив във финала ще бъде..

публикувано на 23.04.19 в 20:58