Локо на крачка от финала за Купата след 4:0 над Септември

Локомотив (Пловдив) записа разгром в първия полуфинал от турнира за Купата на България. „Черно-белите“ победиха с 4:0 Септември и си осигуриха комфортна преднина преди реванша следващата седмица в София.

Тон за победата даде капитанът Димитър Илиев. Той бе спънат в наказателното поле на столичани и съдията Станислав Тодоров отсъди дузпа. Илиев хладнокръвно реализира и изведе Локомотив напред в резултата. Само пет минути по-късно Стивън Езе покачи на 2:0. Той бе оставен непокрит в наказателното поле и с глава засече топката във вратата на Септември. В 28-та минута Момчил Цветанов направи преднината на „смърфовете“ класическа след точен изстрел от близка дистанция. Крайното 4:0 оформи Игор Банович с мощен шут по земя в 87-та минута.

Реваншът със Септември е следващата седмица във вторник (23.04) от 19:00 часа на националния стадион „Васил Левски“. Финалът в турнира е на 15-и май.

Марица разби с 6:0 Сокол за седма поредна победа

Марица (Пловдив) постигна убедителна победа с 6:0 над Сокол (Марково) в мач от 4-ти кръг от шампионата в Трета лига - Югоизточна група. Успехът идва три дни след отстраняването на същия съперник в турнира за Купата на България (3:0). Победата е четвърта поредна в шампионата и общо седма от началото на сезона, като “жълто-сините” нямат загубена точка до..

публикувано на 26.08.19 в 10:10
Стойчо Стоев

Стойчо Стоев уволнен след 0:0 със Славия

Лудогорец се раздели със старши треньора си Стойчо Стоев след равенството 0:0 със Славия в 7-ия кръг на Първа лига. Решението е на собствениците на клуба. Тимът ще бъде воден от Станислав Генчев и Здравко Здравков в реванша слеру Марибор този четвъртък в Словения. Славия взе точка от шампиона снощи, макар да игра с човек по-малко през цялото второ..

публикувано на 26.08.19 в 09:24

Откриват Световното първенство по таекуон-до ITF в Пловдив

21-вото Световното първенство по таекуон-до ITF ще бъде открито тази вечер от 21:00 часа в зала „Колодрума“ в Пловдив. Над 1500 участници от 84 държави ще се състезават във всички възрастови групи –юноши, девойки, мъже, жени и ветерани. Състезателите ще мерят сили в дисциплините – спаринг, форма, специална техника, самозащита, като за първи..

публикувано на 25.08.19 в 11:50

Йосиф Миладинов с бронз от СП по плуване в Будапеща

16-годишният пловдивчанин Йосиф Миладинов постигна нов успех на българското плуване, след като донесе бронзов медал на Световното първенство за юноши в Будапеща. Миладинов завърши на 3-то място в дисциплината 50 метра бътерфлай, след като постигна резултат от 23.48 секунди, което е нов национален рекорд в дисциплината. Миладинов остана на 11 стотни от..

публикувано на 25.08.19 в 08:50

Локо с минимално 0:1 на "Герена", Левски е временен лидер

Левски постигна най-трудната си победа от началото на сезона срещу класен Локомотив (Пловдив) с 1:0 на "Герена" в дербито на 7-ия кръг.  В големия герой за момчетата на Петър Хубчев се превърна последното ново попълнение Найджъл Робърта, който наниза единственото попадение в 59-та минута. Автор на асистенцията беше Живко Миланов, за когото това беше..

публикувано на 24.08.19 в 22:36