Локомотив с първа тренировка от подготовителния си лагер

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) проведе първата си тренировка от подготовителния си лагер. Заниманието започна във фитнеса на хотела, в който „черно-белите“ са отседнали, и завърши на помощния терен до стадион „Искър“ в Самоков.

Първа тренировка с Локомотив проведе новото попълнение в отбора Петър Витанов, а защитникът Стивън Езе се присъедини днес към отбора.

Рано тази сутрин Бруно Акрапович и неговите възпитаници отпътуваха за Боровец. Юношите Октай Юсеин и Мартин Паскалев попаднаха в групата, както и няколко играчи на пробен период.

Групата на Локомотив:

Мартин Луков, Илко Пиргов, Стамен Бояджиев, Павлин Евтимов, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Йосип Томашевич, Мартин Паскалев, Мустафа Абдулахи, Архан Исуф, Един Бахтич, Уирис Густаво, Елитон Жуниор, Петър Главчев, Петър Витанов, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Никола Марич, Момчил Цветанов, Димитър Законов, Анте Аралица, Октай Юсеин, Ален Ожболт

проби: Георги Радев, Марио Топузов, Николай Николаев, Бернард Бубуа

По-късно към отбора ще се присъединят националът на Таджикистан Парвизджон Умарбаев, юношата Филип Колев и каращият пробен период Давид Малембана.

Станилия Стаменова едноместно кану

Станилия Стаменова на финал на 200 м кану в Минск

Българската състезателка Станилия Стаменова се класира за финала на 200 метра едноместно кану на Европейските игри в Минск. 31-годишната трикратна европейска шампионка отнесе конкуренцията в совя полуфинал и завърши на 1-о място с време 52.197 секунди.  На 0.044 секунди след нея се нареди словачката Габриела Ладицова, а общо три състезателки от този..

публикувано на 26.06.19 в 18:00

Борис Халачев: Марица постигна всичко с труд и постоянство

Главният мениджър на ВК Марица (Пловдив) Борис Халачев коментира пред Радио Пловдив факта, че "жълто-сините" ще играят директно в груповата фаза на Шампионската лига. "Миналата година това се случи, след като два от поставените отбора не заявиха участие. Но сега ние вече сме на 14-о място по клубен ранкинг и участието ни е гарантирано. Пожелавам..

публикувано на 26.06.19 в 16:11

Станимира Петрова и Тайсъна на полуфинал на Игрите в Минск

Най-добрата ни боксьорка Станимира Петрова вече е на полуфинал на Европейските игри в Минск. Асеновградчанката започна директно от четвъртфиналите и победи убедително с 5:0 съдийски гласа двукратната шампионка на Франция Мона Местиен. По този начин световната, европейска шампионка и носителка на Купа "Странджа" си осигури поне бронзов медал. На..

публикувано на 26.06.19 в 15:34

Антоанета Бонева с втори бронз от Европейските игри

Българската състезателка по спортна стрелба Антоанета Бонева спечели втори бронзов медал на Европейските игри в Минск, Беларус.Бонева събра 31 точки във финала на дисциплината 25 метра пистолет и завърши трета, както и преди три дни на 10 метра пистолет. Тя имаше шансове и за среброто, но загуби престрелката за второто място с швейцарката Хайди Дитхелм..

публикувано на 26.06.19 в 14:35

Десети медал за България в Минск с пловдивско участие

Състезателите ни по аеробика донесоха 10-и медал за България от Европейските игри в Минск. Антонио Папазов, Тихомир Баротев, Ана-Мария Стоилова, Ивелина Лукаки и Дарина Пашова взеха сребро, като получиха за изпълнението си 22,186 точки. Отборът ни бе изпреварен само от руския тим, който бе оценен с 22,250 т. На трето място се наредиха румънците с..

публикувано на 26.06.19 в 10:14