Ален Ожболт: Дано печеля още много такива награди!

Бруно Акрапович и Ален Ожболт бяха избрани за треньор и играч на месец май в анкетата на "Пресклуб България". Двамата заслужиха наградите си заради чудесния завършек на сезона за Локомотив Пловдив, спечелвайки купата на България след победа над Ботев с 1:0. Именно Ожболт се превърна в кошмар за жълто-черните, след като вкара с пета единствения гол в дербито на дербитата.

“Радвам се много за тази награда. Благодаря на гласувалите, както и на моите съотборници, наставника и шефа. Без тях нямаше да е възможно да стигнем до финала за Купата на България и да го спечелим. В бъдеще ще продължаваме така. Дано да взимаме много такива награди и занапред", заяви пред журналистите Ален Ожболт  .

В същото  време Бруно Акрапович  се изказа доста негативно за формата в Първа лига.

"Не ми харесва този формат. Да делиш отборите на първа и втора група губи смисъла на мачовете. Според мен не е много интересен. Много работа за нищо. За много отбори първенството свършва през месец март. С 10 отбора лигата ще бъде по-качествена", каза босненският специалист.

Борис Халачев: Марица постигна всичко с труд и постоянство

Главният мениджър на ВК Марица (Пловдив) Борис Халачев коментира пред Радио Пловдив факта, че "жълто-сините" ще играят директно в груповата фаза на Шампионската лига. "Миналата година това се случи, след като два от поставените отбора не заявиха участие. Но сега ние вече сме на 14-о място по клубен ранкинг и участието ни е гарантирано. Пожелавам..

публикувано на 26.06.19 в 16:11

Станимира Петрова и Тайсъна на полуфинал на Игрите в Минск

Най-добрата ни боксьорка Станимира Петрова вече е на полуфинал на Европейските игри в Минск. Асеновградчанката започна директно от четвъртфиналите и победи убедително с 5:0 точки двукратната шампионка на Франция Мона Местиен. По този начин световната, европейска шампионка и носителка на Купа "Странджа" си осигури поне бронзов медал. На полуфиналите..

публикувано на 26.06.19 в 15:34

Антоанета Бонева с втори бронз от Европейските игри

Българската състезателка по спортна стрелба Антоанета Бонева спечели втори бронзов медал на Европейските игри в Минск, Беларус.Бонева събра 31 точки във финала на дисциплината 25 метра пистолет и завърши трета, както и преди три дни на 10 метра пистолет. Тя имаше шансове и за среброто, но загуби престрелката за второто място с швейцарката Хайди Дитхелм..

публикувано на 26.06.19 в 14:35

Десети медал за България в Минск с пловдивско участие

Състезателите ни по аеробика донесоха 10-и медал за България от Европейските игри в Минск. Антонио Папазов, Тихомир Баротев, Ана-Мария Стоилова, Ивелина Лукаки и Дарина Пашова взеха сребро, като получиха за изпълнението си 22,186 точки. Отборът ни бе изпреварен само от руския тим, който бе оценен с 22,250 т. На трето място се наредиха румънците с..

публикувано на 26.06.19 в 10:14

Локо направи 1:1 с ФК Македония Гьорче Петров в контрола

Носителят на купата на България по футбол Локомотив (Пловдив) завърши 1:1 срещу ФК Македония Гьорче Петров в последната си контрола от лятната подготовка, играна днес в Самоков. Капитанът Димитър Илиев беше точен за "черно-белите" с глава още в третата минута след асистенция от ляво на Момчил Цветанов. Македонците изравниха десетина минути след..

публикувано на 25.06.19 в 17:59