Локомотив (Пловдив) подписа договор с Дейвид Малембана. Срокът на контракта му е за период от 3 години.

Дейвид Малембана е роден на 11 октомври 1995 г. и играе на позицията защитник. Състезавал се е за отборите на Динамо (Дрезден) и Госларер. За последно е играл за Динамо (Берлин).

Играчът е роден в Мозамбик, но има и немски паспорт. Той е висок 1,96 метра.

Димитър Кузманов стартира с победа "чалънджър" в Холандия

Българинът Димитър Кузманов стартира с победа на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Чалънджър" в Амерсфоорт (Холандия) с награден фонд 46600 евро.  Мико надделя в първия кръг над французина Жофри Бланкано със 7:5, 6:1 за 95 минути. 25-годишният пловдивчанин на два пъти изоставаше с пробив, но стигна до успеха в първия сет със серия от три..

публикувано на 15.07.19 в 15:39

"Канарчетата" с възстановителна тренировка след мача с Арда

Отборът на Ботев (Пловдив) проведе възстановително занимание след мача с Арда. По-малко от 24 часа след равенството в Кърджали, "канарчетата" се събраха за тренировка на клубната база. Наставникът на "жълто-черните" Желко Петрович бе разделил тима на две групи. В първата бяха титулярите от двубоя с Арда, за които бе предвидена възстановителна..

публикувано на 15.07.19 в 14:01

Локо загуби с 1:3 във Варна, Димитър Илиев с автогол

Носителят на Купата на България Локомотив (Пловдив) допусна обрат от 1:0 до 1:3 като гост на Черно море в първия кръг на стадион "Тича" във Варна. "Моряците" бяха догонващи в резултата след 15-ата минута, когато Анте Аралица изведе пловдивчани напред. Четвърт час по-късно Аристоте Ндонгала изравни резултата, а Исмаил Иса даде аванс на домакините в 52-ата..

публикувано на 15.07.19 в 07:55
Новак Джокович

Ноле с пета титла от "Уимбълдън" след зрелище с Федерер

Новак Джокович спечели за пети път титлата от "Уимбълдън". На финала сърбинът се наложи с 3:2 сета над Роджър Федерер, в отделните части 7:6 (5), 1:6, 7:6 (4), 4:6, 12:12 (3). Срещата продължи 4 часа и 57 минути и се превърна в най-продължителния финал в турнира, подобрявайки дуела между Федерер и Надал през 2008 г., който продължи 4 часа и 48 минути...

публикувано на 15.07.19 в 07:43

Ботев и Арда направиха скучно 0:0 в Кърджали

Ботев (Пловдив) завърши 0:0 като гост на новака Арда (Кърджали) в мач от I кръг на Първа лига. Срещата на "Арена Арда" започна вчера, но бе прекратена от порой в четвъртата минута и бе отложена за днес. В началото двата отбора действаха прекалено предпазливо и трудно стигаха до опасност пред противниковата врата.  Малко след половин час игра се откри..

публикувано на 14.07.19 в 20:36