Групата на Ботев (Пловдив) за гостуването на Арда

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Желко Петрович определи група от 18 футболисти за предстоящия мач с Арда. Срещата от първия кръг на новия шампионат е в събота от 18:30 часа на "Арена Арда" в Кърджали и може да я проследите пряко по Радио Пловдив.

Извън групата останаха контузените Александър Тонев, Джонатан Перейра и Атанас Зехиров. За двубоя с тима от Кърджали отпадна и наказаният Антонио Вутов.

За предстоящия мач с Арда наставникът на "жълто-черните" няма да разчита и на юношите Атанас Чернев и Димитър Тонев, които утре ще вземат участие в контролата на формацията до 19 години на Ботев срещу мъжкия тим на Марица (Пловдив).

Сред 18-те попадна роденият през 2002 година Иво Казаков, за когото това е дебют за мъжкия тим на "канарчетата". В късния следобед ботевистите тренираха на клубната база, след което отпътуваха за Кърджали, където ще бъдат на режим преди двубоя.

Ето и групата на Ботев:

Янко Георгиев, Георги Аргилашки, Филип Филипов, Лазар Марин, Родни Клустър, Еберт Кардосо, Кристиан Димитров, Костадин Ничев, Димитър Пиргов, Радослав Терзиев, Филип ван Арнем, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Антон Карачанаков, Кристиан Добрев, Тейлон Кореа, Иво Казаков

Ботев (Пловдив) обърна Дунав с хеттрик на Неделев

Капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев наниза хеттрик, а „канарчетата“ надделяха с 3:1 над Дунав в мач от втория кръг на Първа Лига. Гостите от Русе поведоха в резултата с попадение на Динков, но с трите гола на национала пловдивчани стигнаха до обрат и успех. В 36-ата минута Неделев изравни. Аргилашки прати топката в предни позиции, където..

публикувано на 21.07.19 в 21:00

Локо дари пари за болния Ивайло Тенев, направете го и вие!

ПФК Локомотив (Пловдив) се включи в набирането на средства за Ивайло Тенев. Той страда от множествена склероза и се нуждае от 45,000 евро, които са непосилни за него. Сумата трябва да бъде събрана до 30 август. От подобна диагноза си отиде легендата на "черно-белите" и на България Аян Садъков, Бившият национал Стилиян Петров пък много трудно се добра до..

публикувано на 21.07.19 в 17:32

Александра Начева със сребро от ЕП до 20 години в Бурос

Александра Начева спечели сребърен медал в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Бурос (Швеция). Българката направи своя най-добър опит от 13.81 метра. Първа е гъркинята Спиридула Кариди с резултат от 14 метра. Бронзовият медал е за Рута Ласмане от Латвия. Нейният върхов опит във финала е 13.48 метра. Състезателката..

публикувано на 21.07.19 в 07:54

Ботев (Пловдив) е домакин на Дунав, ето групата

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Желко Петрович определи група от 19 футболисти за предстоящия мач с Дунав. Срещата с тима от Русе е днес от 18:45 часа на „Футболен комплекс Ботев 1912“, а главен рефер е Николай Йорданов. В сравненение с последния шампионатен сблъсък, наставникът на „канарчетата“ прави няколко промени. В групата попаднаха последното..

публикувано на 21.07.19 в 07:47

Локо загря за Лига Европа с обрат срещу Славия

Локомотив (Пловдив) загря за първия си двубой от Лига Европа с пълен обрат срещу Славия, печелейки с 3:2 домакинството си от вторя кръг на Първа Лига. "Белите“ поведоха още в 3-ата минута чрез Цветелин Чунчуков, но след това домакините наложиха тотален натиск. Логично се стигна и до обрат още на почивката след два гола на капитана Димитър Илиев и..

публикувано на 20.07.19 в 06:42