Безапелационен триумф на Симона Халеп

Симона Халеп е новата шампионка на Уимбълдън. На финала румънката надигра категорично американката Серина Уилямс с 6:2, 6:2 за по-малко от час игра на централния корт. Това е втора титла от Големия шлем за Халеп, която преди година спечели „Ролан Гарос“.

От самото начало на мача 27-годишната румънка показа страхотно ниво на тенис и взимаше подаванията си без проблеми, като от своя страна поставяше под напрежение Уилямс при неин сервис. Халеп успя да стигне до два пробива, за да вземе първата част с 6:2, а картината на корта не се промени през втория сет, в който Халеп стигна до нови два пробива и затвори мача след точно 55 минути игра.

Статистиката от двубоя подчерта превъзходството на румънката, като тя загуби само 12 точки на собствен сервис, реализира 13 печеливши удара и допусна едва три непредизвикани грешки. Уилямс завърши със 17 уинъра, но и цели 25 непредизвикани грешки, като сервисът ѝ не работеше на обичайното ниво от последните две седмици и тя реализира едва два аса.

Загубата за Уилямс означава, че те щя трябва да почака поне до US Open в опита си да спечели 24-а титла от Големия шлем и да изравни по този показател Маргарет Корт. Любопитен е фактът, че Уилямс вече е в серия от 3 последователни загуби в Мейджър финали – Уимбълдън 2018 и 2019 и US Open 2018.