Локо гостува на Черно море тази вечер от 21:00 часа

Локомотив (Пловдив) вече е във Варна, където се изправя срещу Черно море в първи кръг от Първа лига. Срещата е днес от 21:00 часа на стадион „Тича“, а главен рефер ще бъде Никола Попов.

„Черно-белите“ тренираха снощи на стадион „Младост“ в Морската столица. Сред тях не попадна новото попълнение Дейвид Малембана, но в групата са Георги Илиев и Петър Витанов, които бяха освободени от варненци след скандал и детектор на лъжата.

Треньорът на Черно море Илиан Илиев включи в групата си четирима от новопривлечените футболисти – Димитриос Хантакиас, Жордао Кардозо, Йонуц Няго и Исмаил Иса. Сред тях не е последният нов – швейцарският вратар Миодраг Митрович.

Групата на Локомотив: Мартин Луков, Илко Пиргов, Йосип Томашевич, Стивън Езе, Лукас Масоеро, Милош Петрович, Петър Витанов, Архан Исуф, Парвизджон Умарбаев, Един Бахтич, Елитон Жуниор, Георги Илиев, Момчил Цветанов, Димитър Илиев, Бирсент Карагарен, Октай Юсеин, Анте Аралица, Ален Ожболт

Групата на Черно море: Иван Дюлгеров, Иван Дичевски, Цветомир Панов, Стефан Станчев, Мартин Костадинов, Мирослав Енчев, Виктор Попов, Димитриос Хантакиас, Васил Панайотов, Аристот Ндонгала, Дани Кики, Патрик Андраде, Жордао Кардозо, Родриго, Йонуц Няго, Мартин Минчев, Жоржиньо, Исмаил Иса

Ботев (Пловдив) обърна Дунав с хеттрик на Неделев

Капитанът на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев наниза хеттрик, а „канарчетата“ надделяха с 3:1 над Дунав в мач от втория кръг на Първа Лига. Гостите от Русе поведоха в резултата с попадение на Динков, но с трите гола на национала пловдивчани стигнаха до обрат и успех. В 36-ата минута Неделев изравни. Аргилашки прати топката в предни позиции, където..

публикувано на 21.07.19 в 21:00

Локо дари пари за болния Ивайло Тенев, направете го и вие!

ПФК Локомотив (Пловдив) се включи в набирането на средства за Ивайло Тенев. Той страда от множествена склероза и се нуждае от 45,000 евро, които са непосилни за него. Сумата трябва да бъде събрана до 30 август. От подобна диагноза си отиде легендата на "черно-белите" и на България Аян Садъков, Бившият национал Стилиян Петров пък много трудно се добра до..

публикувано на 21.07.19 в 17:32

Александра Начева със сребро от ЕП до 20 години в Бурос

Александра Начева спечели сребърен медал в тройния скок на европейското първенство по лека атлетика до 20 години в Бурос (Швеция). Българката направи своя най-добър опит от 13.81 метра. Първа е гъркинята Спиридула Кариди с резултат от 14 метра. Бронзовият медал е за Рута Ласмане от Латвия. Нейният върхов опит във финала е 13.48 метра. Състезателката..

публикувано на 21.07.19 в 07:54

Ботев (Пловдив) е домакин на Дунав, ето групата

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) Желко Петрович определи група от 19 футболисти за предстоящия мач с Дунав. Срещата с тима от Русе е днес от 18:45 часа на „Футболен комплекс Ботев 1912“, а главен рефер е Николай Йорданов. В сравненение с последния шампионатен сблъсък, наставникът на „канарчетата“ прави няколко промени. В групата попаднаха последното..

публикувано на 21.07.19 в 07:47

Локо загря за Лига Европа с обрат срещу Славия

Локомотив (Пловдив) загря за първия си двубой от Лига Европа с пълен обрат срещу Славия, печелейки с 3:2 домакинството си от вторя кръг на Първа Лига. "Белите“ поведоха още в 3-ата минута чрез Цветелин Чунчуков, но след това домакините наложиха тотален натиск. Логично се стигна и до обрат още на почивката след два гола на капитана Димитър Илиев и..

публикувано на 20.07.19 в 06:42