Локо загря за Лига Европа с обрат срещу Славия

Локомотив (Пловдив) загря за първия си двубой от Лига Европа с пълен обрат срещу Славия, печелейки с 3:2 домакинството си от вторя кръг на Първа Лига.

"Белите“ поведоха още в 3-ата минута чрез Цветелин Чунчуков, но след това домакините наложиха тотален натиск. Логично се стигна и до обрат още на почивката след два гола на капитана Димитър Илиев и попадение на Анте Аралица.

Изравняването дойде от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Христо Попадийн в 12-ата минута. В 21-ата отличен пробив на Карагерен завърши с нов гол на Димитър Илиев. До почивката се разписа и Анте Аралица, който получи подарък от Милен Гамаков и не сгреши.

Славия все пак върна един гол чрез Радослав Кирилов в 87-ата минута.

Сега в лагера на Локомотив мислят само да съперника си във втория предварителен кръг на Лига Европа - словашкия Спартак (Търнава). Първият мач е на "Лаута" на 25-и юли от 20:30 часа, а реваншът е седмица по-късно.

Йосиф Миладинов с бронз от СП по плуване в Будапеща

16-годишният пловдивчанин Йосиф Миладинов постигна нов успех на българското плуване, след като донесе бронзов медал на Световното първенство за юноши в Будапеща. Миладинов завърши на 3-то място в дисциплината 50 метра бътерфлай, след като постигна резултат от 23.48 секунди, което е нов национален рекорд в дисциплината. Миладинов остана на 11 стотни от..

публикувано на 25.08.19 в 08:50

Локо с минимално 0:1 на "Герена", Левски е временен лидер

Левски постигна най-трудната си победа от началото на сезона срещу класен Локомотив (Пловдив) с 1:0 на "Герена" в дербито на 7-ия кръг.  В големия герой за момчетата на Петър Хубчев се превърна последното ново попълнение Найджъл Робърта, който наниза единственото попадение в 59-та минута. Автор на асистенцията беше Живко Миланов, за когото това беше..

публикувано на 24.08.19 в 22:36

Ботев с трудно 2:1 над последния Витоша (Бистрица)

Ботев (Пловдив) постигна трудна победа с 2:1 над Витоша (Бистрица) в среща от 7-ия кръг на Първа лига. Двубоят се игра на "Футболен комплекс Ботев 1912", а в герой за "канарчетата" се превърна Марко Перван, реализирал и двете попадения за пловдивчани. Наставникът на "жълто-черните" Желко Петрович не можеше да разчита на контузения Тодор Неделев, както..

публикувано на 24.08.19 в 20:49

Ангел Кодинов стана световен вицешампион

Пловдивчанинът Ангел Кодинов спечели сребърния медал на 500 м кану на Световното първенство в Сегед, Унгария. 21-годишният българин впечатли с представянето си във финала и си осигури място на почетната стълбичка, след като водеше почти до края. Във финалните метри той бе изпреварен от Себастиан Брендел от Германия. Трети завърши Олег Тарновски от..

публикувано на 24.08.19 в 16:12

Слушайте дербито Левски - Локо пряко по Радио Пловдив

Два мача от седмия кръг на новото футболно първенство ще се изиграят днес. От 18:00 часа в Пловдив Ботев приема Витоша (Бистрица), а от 20:30 часа на стадион "Георги Аспарухов" Левски е домакин на Локомотив (Пловдив). Този мач ще бъде предаван пряко по Радио Пловдив. Начело в класирането е отборът на Лудогорец с 14 точки, а съставите на Левски и..

публикувано на 24.08.19 в 13:14