Локо загуби с 0:1 от Страсбург с 10 души и неотсъдена дузпа

Локомотив (Пловдив) загуби с 0:1 първия мач срещу френския Страсбург от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Срещата се игра пред около 10 хиляди зрители на "Лаута".

Още в 10-ата минута Томашевич беше изгонен с директен червен картон, а в 11-ата минута Стефан Митрович се разписа, за да донесе успеха на тима си.

Началото беше тежко за Локомотив. ​В 10-ата минута на двубоя след нарушение на Томашевич, съдията го изгони, а след изпълнения пряк свободен удар Митрович откри резултата за френския тим с глава, засичайки центриране отдясно.

Една от най-спорните ситуации дойде в 40-ата минута, когато след изпълнение на свободен удар топката се удари от ръката на Мартен, но португалският съдия подмина ситуацията. В края на полувремето Ожболт топката попадна във вратата на гостите, но флагът на страничния съдия беше вдигнат за задаса и гол нямаше.

Две минути по-късно отново Да Коста стреля опасно с глава, отново Луков беше на мястото си.

Локомотив Пловдив пропусна отличен шанс да изравни резултата в 86-ата минута, когато Карагарен от малкото наказателно поле стреля над гредата. В 88-ата минута влезлия като смяна Ажорк излезе очи в очи с Луков, но българският вратар отново спаси отбора си от второ попадение.

В крайна сметка Локомотив не допусна втори гол във вратата си и запази шансовете за Франция.

Единствено Лудогорец запази реални шансове да продължи към следващата фаза след победа с 5:0 над уелския ТНС. ЦСКА-София направи 1:1 с украинския Зоря (Луганск). Домакините поведоха още в 13-та минута чрез Евандро, но минути преди почивката скандална дузпа, реализирана от Юрченко върна украинците в мача и им донесе много ценен гол на чужд терен.