Радио Пловдив предава пряко финала между Марица и Сокол

ФК Марица (Пловдив) приема Сокол (Марково) в областния финал на турнира за Купата на България. Мачът е днес от 18:00 часа на стадион "Марица" при вход свободен, а Радио Пловдив ще предава с преки включвания в удължено издание на "Антена спорт". Победителят ще представя област Пловдив в турнира за националната купа.

"Жълто-сините" отстраниха последователно Спартак (Пловдив) с 2:0 и Борислав (Първомай) с 2:1, като и в двата мача гостуваха. Сега на стадиона в квартал "Кършияка" маричани имат възможност да продължат добрата си серия и в този турнир.

Сокол пък отстрани Марица (Милево) с 5:1 и Асеновец след 3:1.

В петък от 11:00 часа в Национална футболна база Бояна ще се проведе жребият за втория предварителен кръг на Купата на България. В него освен областните победители се включват и отборите от Втора лига.

Ще бъде изтеглен и жребият за 1/16 - финалите, като от тази фаза ще се включат 14-те отбора от Първа лига и двата отбора, загубили баражите.

Локомотив възражда волейбола и женския футбол

Спортното семейство на Локомотив Пловдив ще се увеличи с още два клуба. Съвсем скоро ще се възроди волейболният тим на „черно-белите“, който отново ще може да мери сили в държавните първенства на България. Освен това, за първи път в своята история, Локомотив ще има и женски футболен отбор. Повече информация ще бъде съобщена скоро на официалния сайт..

публикувано на 16.09.19 в 17:58

Локомотив играе контрола срещу ЦСКА1948 в сряда

Локомотив Пловдив ще играе контрола срещу ЦСКА 1948 в сряда. Спарингът срещу лидера в Б група е от 18.30 часа на Лаута. Мачът е уреден, за да може треньорът Бруно Акрапович да види в игра последните три нови попълнения.  Срещу Царско село успешен дебют с гол направи Диниш Алмейда. Силвен Деслан и Джордън Греъм обаче все още нямат картотеки. Тримата ще..

публикувано на 16.09.19 в 10:01

С масово бягане събират пари за Детска онкохематология

Спортна инициатива под мотото „Моето сърце е съпричастно, а твоето?“ в подкрепа на Детската онкохематология към УМБАЛ „Св. Георги“ ще се проведе за 7-ма поредна година на Гребната база в Пловдив.  Събитието е част от интернационална инициатива, стартирала в гр. Кьолн, Германия, и обиколила няколко държави и градове в България. Проявата се..

обновено на 15.09.19 в 08:46

ЦСКА-София излъга Ботев в грозен мач в Коматево

Ботев Пловдив записа нова загуба в шампионата. Канарчетата отстъпиха на ЦСКА-София с минималното 0:1. Жълто- черните започнаха добре срещата и през първото полувреме на два пъти Лъчо Балтанов можеше да открие резултата, но стражът на гостите спаси. Тодор Неделев също имаше възможност в 36', но ударът му бе избит. Второто полувреме жълто- черните..

публикувано на 14.09.19 в 19:34

Локомотив Пловдив победи Царско село с 3:2

Локомотив (Пловдив) стигна до нови 3 точки в efbet Лига. „Смърфовете“ постигнаха победа като гости на Царско село. На стадион „Славия“ възпитаниците на Бруно Акрапович се наложиха с 3:2. Локомотив можеше да поведе още в 6-ата минута. Парвиз Умарбаев изведе Георги Илиев сам срещу вратаря. Мартин Димитров обаче спаси удара. Все пак, в 19-ата минута..

публикувано на 13.09.19 в 19:30