Аршинкова и Топалова на полуфиналите в Анталия

Държавната шампионка Петя Аршинкова и нейната подгласничка Гергана Топалова се класираха за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 3 Аршинкова елиминира петата в схемата представителка на домакините Ипек Йоз с 6:3, 4:6, 6:4 след малко повече от два часа и половина игра.

За място на финала тя ще играе срещу Мария Ткачова (Русия)  Номер 2 Топалова пък се справи с Джени Дюрст (Швейцария) с 6:1 и отказване на съперничката заради травма след само 22 минути игра. Така тя очаква четвъртата в схемата Роми Кьолцер (Германия) в следващия кръг.

ВК Марица с бърза победа като гост на Славия

Шампионките от Марица (Пловдив) надиграха символичните домакините от Славия (София) с 3:0 (25:14, 25:10, 25:12) в отложена среща от третия кръг в Националната волейболна лига. Срещата се проведе в зала "Христо Ботев" в столицата, а не в зала "Панайот Пондалов", където по домакинстват "белите". Шампионките са с максимален актив от три победи и 12:0 гейма..

публикувано на 13.11.19 в 20:39

Димитър Кузманов се завърна на корта победоносно

Националът за Купа „Дейвис" Димитър Кузманов-Мико се класира за втория кръг на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара. Кузманов, поставен под номер 2, победи на старта с 6:3, 7:6(4) Дуже Айдукович от Хърватска за близо два часа игра. Това е първи мач за тенисиста на ТК Локомотив (Пловдив) след контузията, която получи на 26-и..

публикувано на 13.11.19 в 16:19

Димитър Тонев с гол за България U19 при 3:1 над Черна гора

Юношеският национален отбор до 19 години стартира с победа в европейските квалификации в Турция. Възпитаниците на Ангел Стойков победиха Черна гора с 3:1 в първия си мач от предварителна група 1. Халфът на Ботев (Пловдив) Димитър Тонев откри резултата още в 4-а минута, но черногорците изравниха чрез Никша Вуянович в 14-а минута. Срещата бе равностойна,..

публикувано на 13.11.19 в 15:56

Димитър Илиев: Трябва да покажем ново лице на отбора

31-годишният лидер и капитан на Локомотив (Пловдив) Димитър Илиев за първи път беше повикан в националния отбор на България, като това стана от новия селекционер Георги Дерменджиев. Илиев ще има възможности да дебютира в приятелския мач с Парагвай и в европейската квалификация с Чехия. "Много добре се чувствам, за всеки е гордост и чест да бъде в..

публикувано на 13.11.19 в 09:28

Академик разби с 95:78 Раховеци на старта на Балканската лига

Академик Бултекс 99 грабна убедителна победа на старта на участието си в Балканската лига. Пловдивският тим превъзхождаше по класа и надигра гостуващия Раховеци от Косово с 95:78 (25:21, 27:12, 21:23, 22:22). През миналия сезон тимът на Асен Николов спечели бронзовите медали в надпреварата и сега не крие амбициите си за нови отличия. Домакините..

публикувано на 12.11.19 в 21:14