Локомотив с икономична победа срещу Хебър

Локомотив Пловдив победи с 1:0 тима на Хебър в контролна среща, играна на Лаута.

Черно- белите, които днес играха със сив екип,  бяха водени от Александър Тунчев заради отсъствието на Бруно Акрапович.

Единственото попадение отбеляза Стивън Езе, който с удар с глава вкара топката еспасяемо в мрежата на Петър Дебърлиев.

Джордън Греъм изтърва 100- процентово положение през първото полувреме, след като не уцели вратата от 2 метра.

През втората част Един Бахтич уцели напречната фреда сис силен удар от фаул.

В състава на Локо липсваха основни играчи- националите Бирсент Карагарен, Дейвид Малембана и Парвиз Умарбаев, както и контузените Анте Аралица и Ожболт.

Така Локомотив вече мисли за дербито с ЦСКА идната неделя на Лаута.

Съставът на Локо: Мартин Луков, Милош Петрович, Стивън Езе, Диниш Алмейда, Момчил Цветанов, Уирис Густаво, Петър Витанов, Йосип Томашевич, Георги Илиев, Димитър Илиев, Джордан Греъм (Илко Пиргов, Лукас Масуеро, Мустафа Абдулахи, Един Бахтич)

„Алтер его” пита: „Ти! Сложи ли зелето?”

Сложихте ли зелето? Направихте ли туршийката? Паприковахте ли сланинката? Ето част от въпросите, които ще бъдат в епицентъра на нашето внимание тази събота.  Покрай тях ще помислим и върху това как да съхраним доброто си настроение и какво изобщо си струва да консервираме от ежедневието ни за по-черни дни. По тази фундаментална за нашего брата..

публикувано на 22.11.19 в 14:29

България срещу Унгария и победителят от Исландия и Румъния

България ще домакинства на Унгария в полуфинал от Лигата на Нациите, а при успех "лъвовете" ще премерят сили с победителя от другия полуфинал между  Исландия и Румъния за място на Евро 2020. Националите бяха изтеглени в поток "А", където са още Исландия и Румъния. Сблъсъкът с унгарците ще се играе на 26-и март на националния стадион "Васил Левски". При..

публикувано на 22.11.19 в 13:33

Академик продължава победния си ход в Балканската лига

Академик Бултекс 99 продължава безгрешния си ход в Балканската лига, като спечели трета победа от три мача до момента. Отборът на Асен Николов надигра като гост Пея в Косово с 98:87 (26:24, 26:19, 29:17, 17:27) в зрелищен и резултатен мач. Пловдивският баскетболен тим беше без Василие Кнежевич и Обрад Томич, но успя да компенсира с добра далечна..

публикувано на 22.11.19 в 07:33

Скоро в България ще има лаборатория с радиотелескопи

Повече за работата на радиотелескопите и какви ползи имат те за развитието на нашето познание за Вселената ще опише в лекцията си гл.ас. д-р Камен Козарев тази вечер в Природонаучния музей-Пловдив. Камен Козарев има докторска степен по aстрономия от Бостънския университет и в продължение на четири години е работил в Центъра по астрофизика..

публикувано на 21.11.19 в 16:00
Димитър Кузманов

Димитър Кузманов с нова победа в Анталия

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара. Поставеният под номер 3 пловдивчанин надделя над румънеца Калин Манда със 7:6 (6), 6:2 за 103 минути игра. Мико навакса изоставане от 1:3 гейма в първата част, в тайбрека на която губеше..

публикувано на 21.11.19 в 15:55