Марица победи с 1:0 лидера Загорец

Марица (Пловдив) записа изключително ценен успех в дербито на 15-ия кръг в Югоизточната Трета лига. Кършиякалии победиха с 1:0 лидера в групата Загорец с гол на Тодор Тимонов от дузпа в 32-та минута и така се доближиха на само три точки от тима от Нова Загора.

Дузпата в 32-та минута беше отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Загорец.

С успеха Марица събра 34 точки и запазва третата си позиция, но вече с по-добри шансове за атака на челното място. Созопол е втори с 35 точки след 2:0 над Левски (Карлово). Загорец остава лидер с 37 точки.

Следващата събота Марица гостува на Атлетик (Куклен).

Локомотив вече напълни 4 автобуса за мача в Разград

Представителният отбор на Локомотив (Пловдив) гостува на Лудогорец (Разград) в мач от 17-тия кръг на efbet Лига. Двубоят е на 23 ноември /събота/ от 17:30ч. Билетите за феновете на Локомотив ще бъдат на цена от 8 лева и ще се продават в деня на мача. Привържениците на „черно-белите“ ще бъдат настанени в сектор „Г“ на „Лудогорец Арена“. От Фенклуб..

публикувано на 14.11.19 в 18:14

Ботев се раздели с Родни Клустър и Филип ван Арнем

Ботев (Пловдив) се раздели с футболистите Родни Клустър и Филип ван Арнем. Договорите на двамата холандци бяха прекратени по взаимно съгласие. Родни Клустър и Филип ван Арнем се присъединиха към отбора на Ботев през лятото на 2019 година, привлечени от бившия наставник Желко Петрович. От ПФК Ботев пожелаха на двамата футболисти успехи в бъдещите им..

публикувано на 14.11.19 в 13:35

България започва срещу Великобритания на АТР Cup

Беше изтеглен пълният жребий за първото издание на отборния тенис турнир за мъже ATP Cup, който започва на 3 януари 2020 година. България попадна в група "С" заедно със съставите на Великобритания, Белгия и Молдова и ще играе двубоите си в Сидни.  Националите започват срещу британците. Те са в състав: Григор Димитров (играещ капитан), Димитър Кузманов,..

публикувано на 14.11.19 в 10:00

ВК Марица с бърза победа като гост на Славия

Шампионките от Марица (Пловдив) надиграха символичните домакините от Славия (София) с 3:0 (25:14, 25:10, 25:12) в отложена среща от третия кръг в Националната волейболна лига. Срещата се проведе в зала "Христо Ботев" в столицата, а не в зала "Панайот Пондалов", където по домакинстват "белите". Шампионките са с максимален актив от три победи и 12:0 гейма..

публикувано на 13.11.19 в 20:39

Димитър Кузманов се завърна на корта победоносно

Националът за Купа „Дейвис" Димитър Кузманов-Мико се класира за втория кръг на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара. Кузманов, поставен под номер 2, победи на старта с 6:3, 7:6(4) Дуже Айдукович от Хърватска за близо два часа игра. Това е първи мач за тенисиста на ТК Локомотив (Пловдив) след контузията, която получи на 26-и..

публикувано на 13.11.19 в 16:19