Пиронкова на четвъртфинал на "Алианц къп" в София, ще играе срещу Гарбин

© 'Снимка:   sportal.bg'

Пиронкова отстрани и рускинята Анна Лапушенкова на турнира "Алианц къп" в София след 6:4 и 6:3
Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на тенис турнира "Алианц къп" в София с награден фонд 100 000 долара за втора поредна година. Цвети, която е под номер 7 в схемата на турнира, отстрани рускинята Анна Лапушенкова с 6:4 и 6:3.

Пловдивчанката допусна пробив в началото на мача за 1:2, но веднага след това го върна при втората си възможност в четвъртия гейм. В седмия Пиронкова допусна втори брейк, след като първия й сервис започна да не влиза. Отново обаче българката го върна за 4:4. След това стигна до сетбол и го реалиазира.

Пиронкова доминира и във втория сет и поведе с 2:0 гейма. Последва лек спад в играта на първата ни ракета и се стигна до 2:3. Веднага след това Пиронкова върна последния пробив и изравни резултата. Достигалата до номер 40 в света българка продължи да играе на ниво и спечели мача.

В четвъртфиналите Пиронкова ще играе срещу номер 1 в схемата Татяна Гарбин от Италия. Гарбин надигра хърватката Дария Юрак с 2:0 сета. Изненадата на деня поднесе чехкинята Андреа Хлавачкова, която изхвърли от турнира една от фаворитките за титлата - Йелена Докич от Австралия с 2:0.

Резултати от осминафиналите на тенис турнира "Алианц къп" в София с награден фонд 100 000 долара:
Цветана Пиронкова (България) - Анна Лапушенкова (Русия) - 6:4, 6:3
Татяна Гарбин (Италия) – Дария Юрак (Хърватия) - 6:1, 7:6(1)
Андреа Хлавачкова (Чехия) - Йелена Докич (Австралия) –  6:1, 6:4
Сандра Мартич (Хърватия) – Ангелик Кербер (Германия) - 5:7, 6:3, 6:2
Бояна Йовановски (Сърбия) – Полона Херцог (Словения) - 7:6(5), 6:4
Марта Домаховска (Полша) – Маша Зек-Пешкирич (Словения) - 7:6(5), 6:3