Испания - Гърция и Словения - Сърбия са полуфиналите на европейското по баскетбол за мъже

Гърция "излъга" един от фаворитите за титлата - Турция след продължения на европейското първенство по баскетбол в Полша със 76:74 точки след продължение
Отборите на Гърция и Сърбия оформиха полуфиналната четворка, след като преодоляха своите съперници във вторите два четвъртфинала. Гърците надделяха над Турция със 76:74 след продължение, а словенците се наложиха над Хърватска с 67:65, след като губеха с
8 точки на почивката - 39:47.

Гърция доминираше през по-голямата част от двубоя с Турция и бе много близо да го спечели още в редовното време. Ендер Арслан обаче отбеляза със сирената и се стигна до продължение. В допълнителното време гърците отново имаха превес, като минута и 16 секунди преди края поведоха със 75:69 след тройка на Василейос Спанулис. След тройка на Ерсан Илясова и кош на Хедо Туркоглу се стигна до 75:74. При този резултат Николаос Зисис вкара един от двата наказателни удара - 76:74 и 9,8 секунди преди края. Турците имаха топката, но този път Арслан не успя да им донесе голямата радост. Неговият изстрел в последната секунда от тройката се отби от ринга и така Гърция спечели с две точки разлика.

Словения успя да измъкне победата над Хърватия, след като през първото полувреме изоставаше в резултата. Центърът Еражем Лорбек вкара кош в началото на третата част и словенците за първи път поведоха в мача с 51:50 точки. До края обаче те не допуснаха отново да бъдат догонващи. Лобрек бе с най-голям принос за успеха с 27 точки и 8 борби. Роко-Лени Укич пък наниза 21 точки и "открадна" четири топки.

Резултати от четвъртфиналите на европейското първенство по баскетбол за мъже в Полша:

Гърция - Турция - 76:74 точки след продължение (65:65 в редовното време)
Словения - Хърватия - 67:65 точки
Сърбия - Русия - 79:68 точки
Испания - Франция - 86:66