Стилиян Петров изработи дузпа за "Астън Вила" при победата над "Портсмут" с 2:0

Стилиян Петров изигра поредния си силен мач за "Астън Вила" при домакинската победа над "Портсмут" с 2:0, а "Арсенал" разгроми "Уигън" с 4:0 (на снимката долу)Снимки: AP
Футболният ни национал Стилиян Петров игра цял мач и изработи дузпа за отбора на "Астън Вила", който победи състава на "Портсмут" с 2:0 като домакин в среща от 6-ия кръг на английската Висша лига.

Джеймс Милнър и Гейбриъл Агбонлахор вкараха попаденията през
първото полувреме за победата на Вила, която изравни в класирането отбора с "Манчестър" Сити, "Манчестър" Юнайтед и "Тотнъм" с по 12 точки, но и 3-те тима имат мач по-малко. Начело е "Челси" с 15.

"Астън Вила" стигна до гол 11 минути преди почивката, когато Белхадж фаулира Стилиян Петров в наказателното поле, а Милнър бе точен от бялата точка. 8 минути по-късно Агбонлахор вкара втория и както се оказа последен гол в мача със силен удар от ъгъла на наказателното поле.

В челото на класирането е и лондонският "Арсенал" , който разгроми на своя стадион "Емирейтс" гостуващия "Уигън" с 4:0. Попаденията бяха дело на Вермален в 25-та и
49-та минута, Едуардо в 59-та и на Франсеск Фабрегас в последната минута.